Düğün, nişan, mezuniyet, kutlama ve eğlence gibi pek çok davetlerde giyilen abiyeler hanımlar için ayrı bir öneme sahiptir. Herkes bu tip davetlerde dikkat çekmek hatta ilgi odağı olmak ister. Bu yüzden abiye seçiminde vücut yapısına ve davetin türüne uygun olanların tercih edilmesi çok önemlidir.

Abiyelerde Kullanılan Detaylar

Siyah abiyelerde işlemelere fazla yer verilir; danteller, pullu-boncuklu ve taşlı işlemeler, drapeler, fiyonklar ve tüller en çok tercih edilenlerdir.

fantastic corset dress – Select the amazing One for You : Dresses …
Straplez Abiye Modeli
Puantiyeli Siyah Abiye

Dekolte, abiyelerin bir diğer vazgeçilmezidir. Göğüs ve sırt dekoltelerine sıkça yer verilirken,  kimi zaman dantel ve tüllerle desteklenir, kimi zaman da transparan bir görünüm verilir.

En güzel abiye elbise modelleri
Dekolteli Abiye

Siyah Abiye Modelleri

Siyah renkli abiyeler çok kolay kombine edilebilir parçalardır. Ayrıca fazla kiloları çok iyi gizlediğinden bayanların tercihinde her zaman ilk sırayı alırlar.

Nişan için abiye elbise modelleri
Tüllü Siyah Abiye
Uzun Siyah Elbise
Uzun Siyah Elbise

Siyah abiye elbiseler arasında her boydan ve her tarzdan model bulmak mümkündür; derin yırtmaçlı, dekolteli, askılı, straplez, tek omuz, yakalı, dantelli, şifonlu, dar kesim, salaş kesim, sırtı açık, önü kısa arkası uzun gibi pek çok modele rastlamak mümkün.

Kalem Kesim Sİyah ABiye
Kabarık Sİyah Elbise
Kabarık Sİyah Elbise

Son zamanlarda dikkat çeken önü kısa arkası uzun modeller, kabarık veya dar etekleri, uzun kuyruğu ve tül detayı ile farklı bir duruş sergilemekte.

Zarif Abiye Elbiseler

Siyah Abiye Kombinleri

Siyah renk abiyeyeler için en uygun aksesuar, gümüş renkli ve taşlı olanlarıdır. Çantaların sim işlemeli, sade, süet, deri ve çoğunlukla siyah renk olanları kullanılır. Ayakkabılar ise platform veya yüksek topuklu, taş işlemeli olup siyah ve ya gümüş rengindedir. Son olarak makyaj ve saç modeli abartılı olmamalı, elbise ile tam bir uyum içinde olmalıdır.

Balık Kesim Siyah Abiye Elbise
Tesettür Abiye Modeli
Tesettür Abiye Modeli
2015 En Güzel Abiye Elbise Modelleri
2015 En Güzel Abiye Elbise Modelleri
Sade Siyah Elbise
Sade Siyah Elbise
Kısa Kollu Sırt Dekolteli Abiye
Kısa Kollu Sırt Dekolteli Abiye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.