Badem Yağı İle Saç Uzatma 1

Her bayan uzun ve güçlü saçlara sahip olmak ister. Bazı serum, karışımlar ile saç uzamasını hızlandırmak mümkündür. Aktarlardan uygun fiyata bulabileceğiniz çeşitli yağlar ile saç bakımı yapabilir, hem sağlıklı hem de kısa sürede saç uzamasını sağlayabilirsiniz.

Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Badem Yağı İle Saç Uzatma

Saç Uzamasında Badem Yağının Etkisi

Saç ve kaş bakımında badem yağı, etkili doğal bir yöntemdir. Saçlarınıza uygulayacağınız badem yağı saçlarınızı nemlendirerek, kısa sürede uzamasına yardımcı olacaktır. Badem yağı saç derisini yumuşatmaktadır, böylece saçlarınız daha hızlı uzamaya başlayacaktır. Üstelik daha parlak ve daha canlı saçlara sahip olacaksınız. Eğer kuru saç derisinden şikayet ediyorsanız badem yağı uygulayarak saç derisinin hava alıp canlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Badem Yağı İle Saç Uzatma
Badem Yağı İle Saç Uzatma

Badem Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Badem yağı en fazla haftada iki kere uygulanmalıdır. Daha fazla uygulamalar, saçın yağlanmasına neden olabilir. Direk badem yağı uyguladığınız saçlarınızı havlu ile sarın. Bir saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bir muzu ezip içerisine yeteri ölçüde badem yağı ilave edin. Bir tatlı kaşığı kadar yeterli olacaktır, çok yağlı olmamasına özen gösterin. Karışımı saçınıza uyguladıktan sonra yarım saat bekleyin, saçlarınızı temizleyin. Bu karışımı haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Badem yağı bakımı yaparken saç diplerine ve uçlarına badem yağı uygulayın. Eğer parlaklık istiyorsanız duştan sonra saç uçlarına az miktarda badem yağı uygulayabilirsiniz. Kırıkları onaracak olan bu yöntem aynı zamanda daha canlı görünmesini sağlar, az miktarda uyguladığınız için durulama yapmanıza gerek yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.