Cansız Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri 2

Renginin canlılığı kaybolmuş, hep sönük duran, hacim alamayan, uçlarına ne kadar dikkat edilse de kırıkların önüne geçilemeyen saçlarınız var ise sizin de saçlarınız cansız saç tipine giriyor demektir. Saçların geçirdiği çeşitli olumsuz evreler bu olumsuz sonuçlara ulaşılmasına sebep olmaktadır. Ancak biraz vakit ayırıp özen gösterilerek saçlar eski hallerine döndürülebilirler.

Saçların Cansızlaşmasının Sebepleri

Yaşadığımız şehirler artık eskisi gibi ferah ve temiz havaya sahip değiller. Bu hava kirliliği dolaylı olarak hava durumlarını da etkiliyorlar. Hem kirli hava hem de sert hava koşulları zaman içerisinde saçların yıpranmasına sebep olmaktadır.

Saç Mezoterapisi (PRP veya Kimyasal) | HairMaxx
Saç Mezoterapisi (PRP veya Kimyasal) | HairMaxx

Elbette tek suçlu hava kirliliği ve sert hava koşulları değildir. Saçlarınıza uyguladığınız şampuan, şekillendirmek için kullanılan ısıl işlemler, nemsiz bırakmak, suların kireci, renklendirmek için uygulanan boya işlemleri ve bu aşamada kullanılan açıcı maddeler saçların temel nemini kaybetmesine ve esnekliğinin azalmasına sebep olmaktadır.

Saçlar İçin Cansızlaşmadan Alınabilecek Önlemler

Şehrin kötü hava koşullarını ve hava kirliliğini önleyebilmeniz mümkün olmayacağı için evde ufak önlemler alarak bu yıpranmaların önüne geçebilirsiniz.

  • Mümkün olduğunca doğal içerikli şampuanlar kullanmaya gayret etmelisiniz.
  • Sular kireçli ise banyo sonrası saça ıslakken uygulanan bakım yağlarından kullanmalısınız.
  • Saçlarınızı boyatmaktan mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Doğal içerikli boyaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
  • Saçlarınızı şekillendirmek için ısıl işlemlere başvuruyorsanız ısıl işlem için koruyucu ürünler kullanmalısınız.

Cansız Saçlar İçin Maske Önerisi

Ünlü kuaförlerin yıpranmış saçlara uyguladıklarını söyledikleri ve evde herkesin yapabileceği bir bakım önerileri var. Bu tarif en az iki haftada bir uygulandığında saçlar korunuyor ve besleniyor.

Bir çay bardağı zeytinyağı, yarım limonun suyunu uygun derinlikte bir kapta karıştırmalısınız. Hafif nemli saçınıza uygulayıp yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.