Siyah Nokta Nasıl Geçer? 2

Siyah noktalar genç, yaşlı, bayan, erkek herkesin en önemli güzellik, estetik sorunlarından birisidir. Özellikle yağlı ciltlerde çok sık karşılaşılan siyah noktalar açık kalan gözeneklerin yağ, kir, toz ile dolmasından meydana gelmektedir. Siyah noktalar estetik görünüm açısından çok itici olmakla beraber cildin sağlığını da bozmaktadır.

Ciltte Siyah Noktaların Oluşma Sebebi Nedir?

Siyah noktaların en temel oluşma sebebi cildin yeterince iyi temizlenmemesi, kirlerden arındırılmamasıdır. Cildi tüm kirlerden arındırmanın yolu sadece temizlemek değil, cilt tipine uygun, doğru temizleyicileri kullanmaktır.

Bir diğer sebep ise cilt tipine uygun kremler kullanılmamasıdır. Yani cildi yağlı olan birinin çok yağlı nemlendiriciler, fondötenler, güneş kremleri yerine daha hafif, su bazlı olanları tercih etmesi önerilmektedir.

Siyah Noktaları Yok Etme Formülleri Nelerdir?

Siyah noktaları evde sıkmaya çalışmak tamamen hatalı bir davranıştır. Bu şekilde siyah noktaların içinde ve altında biriken yağ ve kirler daha çok yayılır ve oradaki doku zarar görür, hassaslaşır. Ardından sıkılan yerde kalıcı izler meydana gelebilir. Siyah noktalar bir güzellik uzmanı tarafından temizlenmeli ve kesinlikle kozmetik ürünler kullanılmalıdır. Siyah noktaları yok etme amacıyla güzellik uzmanları öncelikle cilde buhar vererek gözenekleri açmaktadırlar. İyice yumuşayan ciltte gözenekler açılır ve iki baş parmağına yumuşak bir peçete saran uzman hiç sıkmadan sadece noktanın iki tarafına basınç uygulayarak gözenekteki kiri çıkartır. Ardından çok etkili bir tonik ile yüz temizlenir ve gözenek sıkılaştırıcı bir maske uygulanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.