Hızlı Saç Uzatma 2

Bayanların en büyük hedefi olan güzel ve çekici görünme; kilo verme, estetik yaptırma ve saç uzatma olarak temel üç bölümde özetlenebilir. Bayanlar için uzun ve bakımlı saçlar, dolgun kirpikler ve dudaklar, büyük ve alımlı gözler çok önemlidir. Bunlardan ilki olan uzun saçlara sahip olmak çok kolaydır. Hem de her evde bulunabilen doğal malzemelerle saç uzatılabilir.

Saç Uzatmak İçin Saçın Yağlanmasını Beklemek

Saçın uzaması için öncelikle saç derisinin kurumaması gerekmektedir. Saç derisinin kurumaması, yağlanıp saç uzamasının kolaylaşması için saçı her gün yıkamaktan vazgeçilmelidir. Çünkü her gün kimyasal şampuan ve sabunlarla yıkanan saçın derisi kurur ve çok çabuk tahriş olur. Ancak saçı 2-3 günde bir yıkayarak derinin yağlanmasına izin verilirse saç çok daha kısa sürede uzar.

Uzun Saç Kesimi Kime Yakışır? | Makale Çarşısı
Uzun Saç Kesimi Kime Yakışır? 

Saç Uzatmak İçin En Doğal Maske

Saçını uzatmak isteyenlere verilebilecek en doğal saç bakım kürü evde her daim bulunan gıda maddelerinden yapılabilmektedir. Zeytinyağı, elma sirkesi, bıldırcın yumurtası ve sarımsak kullanılarak yapılan saç bakım kürü düzenli olarak uygulandığında bir iki ay içinde saçın gözle görülür bir hızda uzadığı fark edilecektir. Saç bakım kürünü hazırlamak için 3 diş ezilmiş sarımsak, 1 kaşık zeytinyağı, 1 kaşık elma sirkesi, 1 adet bıldırcın yumurtası bir kasede iyice karıştırılır ve diplerinden başlanarak saçın tamamına masaj yapılarak sürülür. Yarım saat beklettikten sonra önce şampuansız, sonra da şampuanla güzelce yıkanır. Bu maske iki hafta da bir kez uygulanır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.