Makyajla Dudaklar Nasıl Belirginleştirilir? 2

Bayanlar her gün yeni bir makyaj hilesi ya da stiliyle kendilerini daha güzel, çekici göstermeye çabalamaktadırlar. Bu amaç uğruna bıçak altına yatanların, estetik operasyonlar geçirenlerin sayısı hiç de az değildir. Bayanların bu isteklerini karşılamayı hedefleyen kozmetik dünyası da her geçen gün yepyeni ürünleri piyasaya sürmektedir. Gözleri daha büyük gösteren kalemler, yanakları daha canlı gösteren allıklar, dudakları daha dolgun gösteren ruj ve kalemler bunlardan sadece bir kaçıdır.

Dudakları Kalemle Dolgunlaştırma Tüyoları

Dudakları olduğundan daha dolgun göstermenin en pratik yolu; rujun bir ton koyu renginde kalem ile dudaklara çerçeve çizmektir.

Makyajla Dudaklar Nasıl Daha Dolgun Gösterilir ?
Makyajla Dudaklar Nasıl Daha Dolgun Gösterilir ?

Kalem uçlarını ince kullanarak daha az belirginlik, kalın kullanarak daha yoğun belirginlik katmak mümkündür. Bunun yanında ekstra dolgunluk için dudak çizgisinde biraz daha geniş bir çizgi çekip çizginin içini ruj ile kaplamak dudakları belirginleştirmek için çok iyi bir alternatiftir.

Dudakları Rujla Belirginleştirme Taktikleri

Dudaklarının ince olduğundan şikayet eden bayanları memnun edecek bir diğer yol da dudakları dolgunlaştırıcı rujlardan kullanmaktır. Bu rujlar daha parlak, simli, ıslak görünümlü rujlardır. Dolgunlaştırıcı rujların altına önce koyu renk bir ruj sürülür, üzerine ise parlak renkli, ıslak ruju sürdüğünde hem kalıcı olur hem de daha dolgun ve belirgin dudaklar elde edilir. Dudakları tam olarak belirginleştirmek için dudak kenarlarına da koyu renk kalem sürmek ihmal edilmemelidir. Bunlara ek olarak dudakları ince olanlara yumuşak renklerde, pastel tonlarda rujları kullanmaları asla tavsiye edilmez.

Bir Cevap Yazın