Doğal Kirpik Uzatma Yolları 2

Özellikle kadınların en büyük hayalidir uzun ve güçlü kirpiklere sahip olmak. Bunun için makyaj malzemelerine sığınırsınız çoğu zaman. Geçici de olsa en iyi makyaj malzemesiyle bile istediğiniz uzunlukta kirpiklere sahip olamazsınız. Hatta sürekli yapılan rimel kullanımı kirpiklere zarar vemektedir. Bu yüzden kimyasal maddeleri kesinlikle denememelisiniz, kirpikler hassastır. Yüzünüzde makyaj varken uyumanız hem kirpikleriniz hem de yüzünüz açısından zararlıdır. Kirpiklerinizi uzatmak istiyorsanız öncelikle yüzünüzü temiz tutarak kirpik köklerinin nefes almasını sağlamanız gerekmektedir. Fazla miktarda güneş ışığıyla karşılaşılması da kirpiklerimizin kısalmasına neden olabilir. Kirpiğinizi uzatmak için doğal çözümlerden faydalanabilirsiniz. Yangın sebebiyle kısalmış olan kirpikler doğal yöntemlerle yeniden uzayabilir ancak bu oldukça zor ve uğraş gerektiren bir iştir. İki ya da üç ay içinde sonuç verdiği gözlemlenmiştir.

Daha Gür, Daha Kalın ve Daha Uzun Kirpikler
Daha Gür, Daha Kalın ve Daha Uzun Kirpikler

Kirpik Uzatmak İçin Yöntemler

  1. Rimel kullanmaya ara verin nefes alamayan kirpik kökleri uzamaz, daha çok kirpik dökülmesine neden olabilir.
  2. Argan yağı, zeytinyağı, Hint yağı ve badem yağı kullanımı kirpiklerin uzamasını artırır. Kirpik köklerine basit bir kulak pamuğu yardımıyla uygulayabilirsiniz
  3. Eczanelerde bulabileceğiniz E vitamini içeren ilaçlar da kullanabilirsiniz. Fakat gözünüze kaçırmamaya dikkat edin. Eğer kaçırırsanız bol bol ılık su ile yıkayın.
  4. Vazelin kullanımı da havaya karışan zararlı maddelerden dolayı dökülen kirpiklerinizi korumaya yardımcı olur.
  5. Yumurtanın akı ile argan yağını karıştırarak yine bir pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.