Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılmalı? 2

Saçlarını boyatan birçok kadın çok yıprandığından; boyatmayı düşünenler ise yıpranacağından endişe ederek bu süreci geçirirler. Sonuç olarak da gerçekten boyama işleminden sonra saçların yıpranması durumu söz konusu olur. Elbette hiç boya sürülmemiş doğal bir saç gibi görünmesini beklemeniz yanlış olacaktır ama en azından saçın sağlığını kaybetmemesi için gerekli bakımları yapmalısınız. Saçın boyanması işlemi sırasında kullanılan kimyasallar nedeniyle saçta ilerleyen süreçte kuruluk, doğal yağ dengesini kaybetme hatta ciddi anlamda dökülme gibi sorunlar görülebilir.

Boyali-Saclar.jpg
Saç Rengi Açma

Günlük Bakım

Yıpranan saçlar için öncelikle günlük bakımınızda kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz. Bunun için boyalı saçlara özel üretilmiş olan şampuanlar ve bakım kremlerini günlük duş seanslarında uygulayabilirsiniz. Kuruluğa yine de çözüm bulamadıysanız; sprey şeklinde satılan boyalı saçlara keratin tedavisi uygulayan ürünleri kullanabilirsiniz. Günlük bakım dışında belirli sürelerde saç bakımı için maskeler, kürler uygulayabilirsiniz.

Hint Yağı Kürü

1 bardak buğday, yarım çay bardağı Hint yağı ve 5 bardak su ile yıpranmış saçlarınızın harika bir bakım yapabilirsiniz. İlk olarak buğdayları 5 bardak suyun içinde güzelce kaynatın. İyice pişmiş olan buğdayları çatal yardımıyla ezin ve Hint yağını ilave edin. Hazır olan maskeyi saçınıza uygulayın ve bir saat kadar bekletin. Son olarak da bol su ile durulayın. Bakımı haftada bir uygulayarak; kurumuş ve incelmiş saçlarınızı sağlığına kavuşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.