Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri 2

Bayanların vazgeçilmezi olan makyajın doğru ürünlerle temizlenmesi de ayrı bir konudur. Bütün gün tozlu ve kirli ortamlarda makyajla dolaşan, yaşayan bayanların cildinde hasarlar oluşmaması için akşamları ciltlerindeki makyajı tamamen temizlemiş olmaları gerekir. Ancak makyaj temizlemek için üretilen kimyasal ürünlerden de mümkün olduğunca uzak durmak önemlidir.

Evdeki Doğal Ürünlerle Makyaj Temizleme

Makyaj temizleme ürünlerine onlarca lira vermek yerine evdeki doğal ürünlerle cildi makyajdan arındırmak hem daha hesaplı hem de sağlıklı olacaktır. Makyaj temizlemek için kullanılabilecek doğal ve sağlıklı ürünler; yoğurt, vazelin, zeytinyağı gibi sayılabilir.

Doğru Makyaj Temizleme
Doğru Makyaj Temizleme

Vazelin İle Makyaj Temizleme

Vazelin, hem vücudun tüm bölgelerini nemlendirmek hem de cildi makyajdan arındırmak için kullanılabilecek sağlıklı ve ucuz bir üründür. Vazelini makyajlı cilde sürüp bir pamuk yardımıyla sildikten sonra ılık su ile yıkamak hem cildi temizlemeye hem de nemlendirmeye yardım edecektir.

Yoğurt İle Cilt Temizliği

Bir pamuğu ev yoğurduna batırıp yüzü silmek ciltteki tüm kiri ve makyaj kalıntılarını yok edecektir. Ardından yüzü ılık su ile yıkamak yeterlidir. Ancak göz makyajını temizlerken yoğurdu az kullanmak tavsiye edilir.

Zeytinyağı İle Makyaj Temizleme

Pamuğu zeytinyağına batırıp gözler de dahil tüm yüzü silmek cildi temizlemenin yanında beslemeye ve canlandırmaya da yardımcı olacaktır.

Aloe Vera İle Cildi Temizleme

Aloe Vera cildi hem beslemek hem de kirlerden arındırmak için çok faydalıdır. Özellikle göz çevresine bakım yapar ve kırışık oluşumunu önler. Bu sebeple cildi temizlemek için akşamları bir pamuk yardımıyla cildi Aloe Vera ile silmek yararlı olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.