Doğal Maskelerden Gelen Güzellik 3

Doğal maskeler her daim kadınların güzellik sırlarının en başında gelmiştir. Siz de seçeceğiniz doğal maskeler ile cilt güzelliğinize, güzellik katabilirsiniz.

Meyve Maskesi

muz_maskesi_tarifi

Doğada bulunan meyveler içeriklerinde yer alan yüksek su miktarı dolayısıyla cildi nemlendirmeye önemli ölçüde yardımcı olmaktadır. Örnek olarak soyduğunuz bir adet muzu bir çatal yardımı ile ezerek yüz ve boyun bölgenize kibar bir şekilde uygulayın. 20 dakika kadar o şekilde bekledikten sonra kan akımının hızlanmasını sağlamak için soğuk su ile maskeyi iyice yıkayarak temizleyin.

Salatalık Maskesi

7610_salatalik-maskesi

Salatalığın inanılmaz etkilerini hepimiz biliyoruz. Enfes, taze ve sağlıklı bir beslenme için mükemmel bir besin kaynağıdır. Cildinizde meydana getireceği değişikliklere siz de şaşıracaksınız. Özellikle plajda fazla güneşe maruz kalmışsanız etkisini çok daha fazla hissedeceksiniz. Bir adet orta boydaki salatalığı soyun ve macun kıvamına gelinceye kadar güzelce ezin. Elde ettiğiniz macunu bütün yüzünüze iyice yayın ve 20 dakika kadar bekleyin. Sin olarak bolca soğuk su ile maskeyi yıkayarak temizleyin. Cildinizin taze ve nemlenmiş olacağını görerek şaşıracaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.