İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

İstenmeyen tüyler kadınların baş belasıdır.  Henüz epilasyon yaptırmadan biri için, vücut yapısına bağlı olarak hafta bir olacak kadar kısa sürelerle tüy problemleri yaşanmaktadır. Tüyler zamanla alındıkça kıllaşarak daha zorlu bir hale gelmektedir. Lazer epilasyon tekrarlama olasılığı olan bir yöntem olsa da uzun vadede rahatlık sağlar.  Lazer epilasyon yaptıracak durumu olmayan kadınlar için evde epilasyon yöntemleri yardımcı olmaktadır.

Evde Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Kılların kökten gitmesi, pürüzsüz bir tane sahip olmak ve daha uzun süre pürüzsüz kalmak için yapılacak yöntemlerin başında ağda gelmektedir. Ağda sıcak ve soğuk olmak üzere 2 çeşitlidir.  Kadınlar en çok sıcak ağda olan sir ağdayı tercih etmektedirler. Ağda yaparken sürülen yerin gergin ve kılların çıkış yönüne dikkat edilerek sürülmesi ve beyin çekilmesi gereklidir. Ağda yapılan yerin üstüne tekrar ağda yapılmamalıdır. Kalan tüyler cımbız gibi el aletleri ile alınmalıdır.

RotaLife Estetik
İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

Tüy Dökücülerle Epilasyon Nasıl Yapılır?

Kullanım kolaylığı olan fakat tüyleri kesen yani kökünden almayan bir yöntemdir.  Acil durumlarda temizlik sağlar.  Cilt tipine göre seçilmelidir. Hassas cilde sahip olanlar içeriğine bakıp almalıdırlar. Üzerindeki bekleme zamanı aşılmamalıdır. 3 dakikadan fazla ciltte tutulması cilt üzerinde tahrişlere yol açabilir.

Jilet İle Epilasyon Nasıl Olur?

Ağda ve tüy dökücülerle uğraşmak istemeyen kadınların bir çoğu jilet yöntemiyle tüylerinden kurtulmayı seçerler.  Bu yöntem hem kıl köklerinin açığa çıkıp kötü bir görünüm elde edilmesine hem de kılların sert çıkmasına neden olmaktadır. Dikkatli yapılmaz ise kesilme ve yaralanmalar  neden olabilmektedir.

Epilasyon Cihazları İle Tüylerden Nasıl Kurtulunur?

Üzerine bir sürü cımbızları olan cihazlar, türlerin kökünden çekilmesine olanak tanır.  Daha uzun süre pürüzsüz bir tane sahip olmak isteyen kadınlar tarafından sıkça tercih edilir. Buz kompleksi ile epilasyon yapılacak yerin daha az acımasına neden olmak mümkündür.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.