Klasik Ceket Kombinleri 3

Her mevsim klasik kombinlerin en önemli parçası olan klasik kesim ceketler, son dönemlerde spor kombinlerde de kullanılmaya başlandı. Artık skinny bir jean üzerine de rahatlıkla klasik ceket giyilebilmektedir. Rengarenk, birbirinden farklı desenlerle donatılmış klasik ceketler hem sokak hem de iş modası için çok şık bir alternatiftir. Günümüzde küçük, büyük her mağazada her bedene ve bütçeye uygun ceket bulunabildiğinden çok daha yaygın kullanılmaktadır.

Klasik Ceket Kombinleri
Klasik Ceket Kombinleri

Klasik Kombinlerde Klasik Ceket Kullanımı

İşe, davete, partiye giderken eteğin, pantolonun veya elbisenin üzerinde rahatlıkla kullanılabilen klasik ceketler çok zarif ve şık bir görüntü oluşturmaktadır. Ceketlerin formu, kesimi birlikte kullanıldığı kıyafetin güzelliğini gösterebilmek için çok önemlidir. Giyen kişinin vücut yapısına ve kombinlediği parçalara uyumlu ceketlerin seçilmesi gerekir. Örneğin basen ve göbek bölgesinde fazla kilosu olan bayanların basenleri örtecek uzunlukta ve bel hizasında oturan formda ceketleri tercih etmeleri gerekir. Ancak kilo konusunda sorunu olmayan bayanların göğüsten oturan ve bel hizasında biten kısa ceketleri tercih etmeleri gerekir.

Spor Kombinlerde Klasik Ceket Kullanımı

Spor kombinde klasik ceket kullanılacaksa pantolonun boru paça, şortun mini olmasında fayda vardır. Kilolarından şikâyetçi olanların pantolonu ve şortu yüksek bel tercih etmeleri gerekir. Düşük bel kullanan bayanlar ceket boyunu kısa tutmalı, yüksek bel kullananlar ise bel hizasından aşağıda ceket tercih etmelidirler. Ayrıca düşük bel pantolonlar ceketle kombinlendiğinde ayakkabı ile aynı renk tonunda kemer kullanılması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.