Makyaj Hataları ve Çözümler 3

Makyaj yaparken her ne kadar, kazanılan bir el alışkanlığı olsa da, zaman zaman ufak makyaj hatalar bayanlarına başına gelmektedir.

Ufak bir dokunuş ile yapılan makyaj hatasını düzeltmek oldukça kolay bir şeydir. Göz kalemi ya da eyeliner sürerken etrafa yayılan makyajı silmeye çalışmak yerine makyajın bir unsuru haline getirmek he yaratıcılık hem de daha kolay olacaktır. Birçok ünlü makyajında özenilen dumanlı göz makyajı için etrafa yayılan göz kalemi veya eyelineri dağıtmak istenen sonucu verecektir.

Makyaj Hatalarını Düzeltme Tavsiyeleri 1

Fazlasıyla dikkat gerektiren göz makyajında, maskara sürmek de kalem sürmek kadar özen isteyen bir malzemedir. Maskara sürerken birbirine yapışan kirpikleri ayrıştırmak için toplu iğneden yardım almak küçük tavsiyelerden birdir. Dipten uca doğru toplu iğneyi kirpiklerin arasından geçirmek, kirpiklerin ayrılmasını sağlayacaktır.

Ruj Hatalarını Düzeltme Yolları

Makyajın başarı ile bitiği anlamına gelen ruj, makyajın en son aşamasıdır diyebiliriz. En kolay aşama gibi görün se de, ruj kullanımı da fazlasıyla dikkat gerektirmektedir. Dudak dışına taşmadan ruj sürmek, sanılanın aksine beceri gerektirir. Eğer dudak dışına taşmış ruj ile karşı karşıya iseniz, makyaj bütünlüğünü bozmadan taşan yerlere kapatıcı uygulamak fayda sağlar.

Uygulanan makyaj hileleri ile başa gelen makyaj hatalarını yok etmek oldukça kolay hale gelmiştir. Bunun için ufak bir hata durumunda bütün bir makyajı yok etmek yerine, onu kurtarma son derece kolay bir işlemdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.