Açık Tenliler İçin Makyaj Önerileri 1

Açık tene sahip olan kişilerin, makyajdan önce renk uyumunu doğru yakalamaları gerekir. Daha önce yapılmış olan açık ten makyaj örneklerini gözden geçirmek fayda sağlayacaktır.

Açık olan ten rengini daha soluk hale getirecek olan renklerden kaçınmak verilebilecek tavsiyeler arasındadır. Ancak tüm bir makyajın koyu renklerden tercih edilmiş olması yerine, göz ya da dudak makyajının belirgin olması ile öne çıkması sağlanabilir.

Verilen tavsiyelerin yanı sıra zıt renklerin makyaja katacağı uyumu da göz ardı etmemek gerekir. Bu şekilde açık tenli olmayı avantajlı hale getirebilir ve başarılı bir yüz makyajına sahip olunabilir. Abartılı bir makyaj, açık tenli bir bayanı her daim daha olgun gösterir. Bu sebeple daha açık ve pastel renkler her zaman ilk tercih olarak aklınızda yer almalıdır.

kristen-stewart-makyajı

Açık Tenlilerde Far Kullanımı

Açık tenli olanlar için far kullanımı konusu, çok kısıtlama gerektirmeyen kısımlardan biridir. Göz kapağına tamamen far sürülmesi, açık tenlilerde göz yorucu olmayacak bir avantajdır. Bu sebeple koyu ve açık renklerin uyumu ile göz farını uygulamak, başarılı bir açık ten makyajını elde etmeyi sağlayacaktır.

Açık ten makyajında genel olarak açık renklerin kullanımı tavsiye edilmesi nedeniyle, bu gruba giren bayanların daha doğal ve günlük makyaj kullanmaları doğru olacaktır. Bu saye de daha genç ve zinde bir görünüme sahip olmak oldukça kolay olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.