Cilt Tipine Göre Allık Seçimi 1

Yanakların vazgeçilmezi olan allıklar, çeşitli cilt tiplerine uygun olarak geliştirilmektedir.  Bu tür allık çeşitler, yüz güzelliğinin ön plana çıkmasını sağlarken, bir yandan da cildin nemlenmesine katkı sağlamaktadır. Nemlendirici krem özelliğine sahip olan allık çeşitleri sayesinde hem güzel hem de bakımlı olmak mümkündür.

Krem allıkların yanı sıra jel olan allıklarda en çok tercih edilen çeşitler arasında yer almaktadır. Cilde pürüzsüzlük vermesinin yanı sıra kullanım rahatlığı sunması, jel allıkları cazip kılmaktadır. Yağlı ciltler için ideal kıvamda olan jel allıklar aynı zamanda normal cilt yapıları içinde rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Allık seçimini doğru şekilde yapmak için, cilt tipini iyi analiz etmek önemlidir.

yüz-tipine-göre-allık-seçimi-allık-uygulaması-nasıl-giyilir-moda-ve-yaşam-portalı-2015-3--1024x768

Pudra ve Stick Allık Çeşitleri

En yaygın olarak bilinen pudra allık, doğal bir görüntü elde etmek isteyenlere uygun bir makyaj ürünüdür. Günlük makyaj için mat bir görüntü vermesinden dolayı tavsiye edilen pudra allık, her bayanın alması gereken ürünler arasındadır.

Dudak ve yanak için kullanım alternatifi ile tercihi yaygınlaşan stick allıklar, diğer allık çeşitlerine nazaran uygulaması daha dikkat gerektiren bir malzemedir. Çabuk kurumasından dolayı hızlı ve pratik uygulama yapmak, bu allık türü için oldukça önemlidir. Aksi halde tabaka şeklinde cilde yayılamayan allık hoş bir görüntü sağlamayacaktır. Elmacık kemiklerinin daha belirgin olmasında önemli rol oynayan allıkları seçerken, cildin yapısını doğru şekilde değerlendirmek gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.