Göz Farı Sürmenin önemli Püf Noktaları 1

Göz kapaklarının renklenmesini sağlayan farlar, etkili bir şekilde kullanıldığında gözlerin güzelliğini ortaya çıkarmaktadır.

Göz farı sürmeden önce giyilen kıyafet rengini de göz önünde bulundurmak gerekir.  Far ve giysinin aynı renk tonlarına sahip olması, far sürme de yapılan başlıca hatalar arasında yer almaktadır.

Günlük sade makyaj için abartı olmayan göz farı, maskara ve göz kalemi sadeliğini bir adım öteye taşımaktadır. Bu nedenle göz farı kullanımında çekinceleri bir kenara bırakarak önemli püf noktalarını uygulamaya çalışmak yerinde olacaktır. Açık ve koyu renk farları birleştirerek sıradan göz makyajını daha gösterişli hale getirmek mümkündür. Göz kapağının iç kısımlarını açık renk, dış kısımlarına doğru koyu renkleri uygulamak göz farı makyajı için verilebilecek örnekle arasındadır.

eyeliner2

Günlük Makyajda Göz Farı Kullanımı Nasıl Olmalı

Çalışan ya da dış görünümüne önem veren bayanlar için günlük makyajın önemi büyüktür. Abartılı makyajdan kaçınanlar için göz makyajı, kurtarıcı niteliktedir. Gözlere uygulanan maskara ve kalemin yanı sıra göz farları, gözlerin öne çıkmasını sağlamaktadır.

Sıkça göz farı kullananlar için, renk seçeneği fazla olan farlar bulunmaktadır. Renk seçeneğinin fazla olması, renk uyumunun her zaman elde edilmesini sağlayacaktır. Tek renk far kullanmak yerine renkleri birbirine karıştırarak daha ışıltılı gözlere sahip olunabilir. Bu şekilde far kullanmak göz makyajının basit görünmesini engeller ve profesyonel bir hava katar.

Bir Cevap Yazın