Doğal Saç Bakım Yöntemleri 6

Kuaförlere ödediğiniz paralar cep yakar cinsten. Saç bakımınızı kuaförde ya da kimyasal içeren kozmetik ürünlerle yapabilirsiniz ama bu sizi biraz sıkabilir. Hem maddi yönden zarardasınız hem de saçınıza bakım yapmak yerine zarar veriyor olabilirsiniz.Bunun için evde doğal yollarla bakım yapmayı öğrenmelisiniz. Doğa her şeyi verdiği gibi bunun içinde gerekli enerjiye sahip.

Saçlarınızı Temiz Tutun

Saçın kendi yağına ihtiyacı vardır ama bir de şu yönden bakmalısınız ki temiz olmayan kafa derisi hava almaz.sac-bakimi-mhXsac-bakimi-nasil-olmali

İşte bu yüzden saçlarınızı temiz tutmaya özen gösterin. Saç şekillendirici jöle, saç spreyi gibi ürünler tozların saç tellerinize yapıştırabilir.

Bu da saç tellerinizin zayıf ve güçsüz olmasına yol açar saçlarınız koparak dökülmeye başlar. Saç derinizi temiz tutmak için şampuanladıktan sonra kullandığınız durulama suyuna sirke koyabilirsiniz. Sirke doğal bir temizlik maddesidir. Kokusundan rahatsız olabilirsiniz ama kurudukça koku yok olacaktır.
saçbakımı4
Saç-Bakım-SerumuSıcak Suyun Saça Olumsuz Etkileri

Sıcak suyun derecesi ne kadar fazla olursa saç yağını o kadar hızlı kaybeder bu da saçınızın cansız sönük ve çabuk kırılmasına yol açar. Saçınızı yıkarken ara ara suyu soğutun hatta ne kadar dayanabiliyorsanız su o kadar soğuk olsun ki saç diplerindeki hücreleriniz yenilensin. Kan dolaşımının hızlanmasını soğuk suyla başarabilirsiniz.

Saç Kurutma İpuçları

Saç kurutma makineleri fazla ısı ise ile saçınızı hızlı kurutur fakat saçlarınızın yıpranmasına da yol açar. Düzleştirici, maşa gibi saç şekillendirici aletler fazla ısı ile saç uçlarınızı çabucak kırar ve fazlasıyla yıpratır. Saçlarınızı havlu ile kurutun ve doğal haliyle bırakın dışarı çıkmadıkça bu aletleri kullanmayın.  Saçlarınız ne kadar güçlü görünürse o kadar güzel hissedersiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.