Yeni Evlenecek Çiftler Düğün Hazırlığında Nelere Dikkat Etmeli?

Evlilik, mutlu giden bir ilişkinin güzel ve en son adımı. Etkileyici bir evlenme teklifinin ardından en anlamlı ‘Evet’inizi söylediniz ve başladı hazırlıklar. Ancak düğün hazırlıkları oldukça detaylı ve detaylı olduğu gibi de masraflı. Ancak “bir kez” olacak diye düşündüğünüz için hiçbir şeyde aklınızın kalmasını da istemiyorsunuz. O zaman birtakım tasarruflarla düğününüzü daha hesaplı hale getirebilirsiniz.

Bütçe konuşulmalı

Eşiniz olacak insanla oturun ve tüm masraflara ne kadar harcayabileceğinizi konuşun. Ailelerinizden destek alacaksanız ardından onlara da danışın.

Alışverişlere dikkat

Çeyiz, kına ya da nişan alışverişi yaparken indirimleri takip edin. Kıyafet alırken birden çok kişi aynı mağazadan alışveriş yaparsa pazarlık yapma imkanı da elde edebilirsiniz.

Ev nişanı oldukça popüler

Günümüzde evde sade bir törenle nişan yapmak oldukça yaygın. Sizde böyle bir nişan düşünüyorsanız masraflarınızı asgari tutara indirebilirsiniz.

Düğün tarihini sezon dışı seçin

Öncelikle düğününüze baya bir zaman önce karar verin ve salonların erken rezervasyon imkanlarından yararlanın. Eğer akrabalarınız ve dostlarınız hafta içi uygun olabileceklerse hafta içi bir gün düğün yapmak size çok daha uyguna gelecektir. Yemekli düğünler çok pahalı olacağı için kokteyl tarzı düğünle masrafınızı azaltabilirsiniz.

Düğün fotoğrafçısını unutmayın

Son zamanların en çok hoşa giden uygulamalarından biri de açık havada çekilen düğün fotoğrafları. Piyasada da çok fazla kişi var bu işle uğraşan. Sizin de böyle bir hevesiniz varsa yine önceden rezervasyon yaptırın. Düğün günü fotoğraf çektirmemeniz sizi daha az yıpratacaktır. Başka bir gün fotoğraf çekilirseniz çok daha rahat olacağınızdan  eminim. Hafta içi bir gün seçmeniz fiyat açısından da size indirim gelmesini sağlayabilir.

Balayını erken alın

Çiftler onca koşturmanın ardından güzel bir tatili hak ediyorlar ancak bilindiği üzere kaliteli bir yerde tatil yapmak da o kadar ucuz değil. O yüzden düğün tarihine karar verdiğiniz an, balayına da karar verin ve erken rezervasyon fırsatları başlar başlamaz tatilinizi alın.

Davetiye ve nikah şekerleri

Davetiyeleri en yakınlarınız dışında kimse saklamaz. Bu nedenle şık ancak uygun fiyatlı olanlarından seçmeniz mantıklı olacaktır. Nikah şekeri ya da kına hediyesi gibi konuklarınız için ufak hediyelikler düşünüyorsanız, piyasa araştırması yapmak mantıklı olacaktır. İnternette pek çok site aynı hediyelikler için farklı fiyatlar çıkarabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.