Zayıf Gösteren Abiye Modelleri 

Bayanların var olan kilo problemleri en çok da özel günlerde daha çok kendilerini rahatsız etmeye başlar.  En önemli nedenlerinden biri olan kıyafet seçimi, kilolu bayanlar için karar vermesi güç olan ve en ufak bir hata dahi kabul etmeyen konulardan biridir. Büyük beden bayanların en çok zayıf görünmek için tercih ettiği siyah abiye elbiseler, klişeler arasında yer alırken, kıyafet modasındaki bazı değişimler sayesinde, kilolu bayanlarda rahatlıkla renkli abiyeye yönelebilmektedir.

Zayıf Gösteren Abiye Modelleri Ve Özellikleri

Kilosundan dolayı seçeceği abiye elbisenin modelinden çok nasıl göstereceği ile ilgilenen bayanlar, öncelikle kumaş yapısının vücudu il uyumlu olup olmadığına bakmalıdırlar. Vücuda yapışan ve tüm hatları belli eden abiye elbiseler, gün boyunca gözlerin şıklığa değil göze batan detaylara takılmasına neden olur. Kusursuz kesim ve dikişe sahip olan saten bir elbise, kilolu bir bayanı gayet şık ve alımlı gösterecektir. Bu noktada kusurları kapatmaya yönelik gösterilen çabayı, birazda, vücuttaki dikkat çekici noktalara çevirmek, kilolu bayanların işini kolaylaştıracaktır. Yapılı bir omuz ve göğüs yapısına sahip olan bayanların V yaka kesimli ve hafif dekoltesi olan bir abiye elbise ile şık olması kaçınılmazdır.

Kilolular Abiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle kilosu ile barışık olmak, seçilecek kıyafetlerinde göze güzel görünmesini sağlar. Sağlık için zayıf olmak en ideal olanı olsa da, bazı nedenlerden dolayı kilo sorunu olan bayanlarında en şık elbise ve abiyeler içinde salınmaları en büyük haklarıdır. Bu doğrultuda bazı püf noktalarına dikkat edildiği takdirde, fit ve oldukça şık bir şıklık elde edilebilir. Bunun için, elbise içine ince bir korse giymek durum kurtarıcı olsa da, abiye modelinin kilolu bayanların vücut yapısına uyum sağlar nitelikte olması gerekir. Kalın ve hantal gösteren kumaşlar yetine, likralı esnek kumaşlar kilolu bayanlar için en uygun seçenekler arasındadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.