Günümüzde moda evlerinin büyük bir özenle hazırladığı gelinlik tasarımları tüm genç kızların hayallerini süslüyor. Birbirinden güzel olan yüzlerce farklı model ve tasarımlar gelin adaylarının mükemmeli arayan seçimlerine ışık tutuyor. Her zaman özellikle vurgulandığı gibi, tüm gelin adaylarının vücutlarını tanıyarak, kusurlarını bilerek buna göre seçimler yapması en önemli detaydır.

Yarım Kollu Danteller

Yarım kollu gelinliklerde ağırlıklı olarak dantel veya tüller göze çarpıyor. Dantel kumaşlar üzerine yapılan işlemeler veya inci severler için incili tasarımlar bu modellerin şıklığına ayrı bir hava katmakla kalmayıp aynı zamanda kollarındaki fazlalıklardan şikâyetçi olan gelin adayları için de ideal bir seçim olabiliyor.

Saç Tasarımı

Yarım kollu ve kayık yaka bir gelinlik tercih eden genç kızlar, aynı zamanda fiziklerine de güvenerek balık bir model seçmeye karar verdiyse, aynı zarafeti saçlarına da uygulayarak bu bütünlüğü tamamlayabilirler. Kayık yaka modellerde kesinlikle kolye kullanılmaması gerekirken, balık kesimin verdiği sadeliği saçları mutlaka toplayarak ve dantel olan üst kısmı ortaya çıkararak tamamlamak gerekiyor. Ensede toplanan saçın kenarına zarif bir çiçek kondurulabilir. Böylece gelin adayı asaleti ile geceye katılan herkesi ve tabi ki damat adayını da büyülemiş olacaktır.

Balık Eteği Tamamlayan Uzun Kuyruk

Balık modellerde şıklığı tamamlayacak bir diğer husus ise eteğin uzun kuyruğu olacaktır. Dantel kayık yaka yarım kollu bir gelinlik modelinin, balık kesim olan etek kısmının üzerinden gelen aynı dantel kuyrukta uzatılabilir. Böyleye gelinliğin şanı olan kuyruğunuz gece boyunca zarafetinize eşlik edecektir.

Bir Cevap Yazın