Özellikle son yıllarda daha çok popüler olan ve aslında uzun zamandır moda anlayışında varlığını koruyan kişiyi olduğundan “daha ince” gösteren kıyafet tasarımları, günlük giyim de dahil tüm kombin tasarımlarının kurtarıcısı olur. “Likra” formu ile adlandırılan, vücudu saran veya “salaş” olarak bilinen daha bol kıyafetler ile yapılan başarılı kombinler; ince görünmek isteyen kişilerin tercihleri arasındadır.

İnce görünmek isteyen herkesin, bu anlamda aklına gelen ilk kombin; siyah kullanılarak yapılan eşleştirmelerdir. Siyah, ince görünmek için doğru bir renktir fakat farklı renklerle de ince görünüme kavuşmak mümkündür. Örneğin; “gece mavisi” olarak bilinen, lacivert kadar koyu olmayan mavi tonlarında ki renk ile hazırlanmış doğru kombinler sayesinde de ince görünülebilir. Tüm bunların dışında, farklı giysi kalıpları ile oluşturulmuş kombinler de kişinin ince görünme isteğini karşılar.

Tek parça yerinde iki parça şeklinde kullanılan elbise modelleri kişiyi ince göstermekle kalmayıp, alışılagelmiş standart tek parça elbise görünümünden de sıyrılmasını sağlar. Etek kullanımında ise; diz altında veya bilekleri geçen uzunlukta etekler tercih edildiği takdirde, bacaklar olduğundan daha ince algılanır. Büyük göğüslü kişiler için, “V” yaka tişörtler her zaman göğüs görüntüsünü küçültür ve daha düz bir görünüm kazandırır.

zayıf-gösteren-kıyafetler

İnce bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin dekolte kullanımlarında özellikle dikkat etmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlardan ilki; kilonun karın bölgesinde bulunmaması halinde dekolteyi göbek bölümünde kullanmak olarak başlar. Daha sonra, vücuda oranla bacakların ince olması söz konusu ise; uzun bacak dekolteleri kullanılarak da kombinler oluşturulabilir.

zayif-gosteren-elbise-modeli-2016

Olduğundan ince görünmek isteyen kişilerin kombinlerinde; mini ve dar etekleri, açık renkli, dar tişört bodyleri ve enine çizgileri bulunan elbise formlu giysileri kullanmamaları gerekir. Ayrıca, büyük desenleri olan kumaşlardan tasarlanmış giysiler de kişileri olduğundan kilolu gösterir. Belirtilen tarzdaki tüm giysiler, normal kiloda olan kişiler için bile ekstra kilo algısı yaratır.

Daha ince görünmek isteyen herkes için, doğru renkler ve doğru parça eşleştirmeleri yapılarak hazırlanabilen kombinler mevcuttur. Bu kombinler; kişiye özel olarak oluşturulabileceği gibi, standart kalıp ve ölçülerde mağazalarda da bulunabilir. Yalnızca her insanın üst ve bacak boyları ve ölçüleri eşit olmadığı için; standart kalıpta hazırlanan giysiler düşünüldüğü gibi kişiyi ince göstermeyebilir. Böyle bir durumda ince gözükmek için en basit yöntem; siyah bir pantolon ve salaş bir kazak/tişört ile kombin oluşturmaktır. Giysi kumaşlarının özellikle likralı veya salaş olması değil, doğru parçaların eşleştirilmesi ile daha ince bir görünüme kavuşmak her zaman mümkündür.

Bir Cevap Yazın