Hepimizin fazla kilolarla başımızın derde girdiği bir dönemi olmuştur. Çoğu zaman büyük bir hevesle başlanılan sporlar bir kaç günün ardından yapılmamaya başlanmıştır. Bu sebeple kendine en yakın gelen bir sporu seç. Mesela yürüyüş.. Bu kış aylarında sabah sıcacık yataktan kalkıp yürüyüş yapma fikri her ne kadar uzak gelse de bir zamandan sonra vücut bu rutine alışıyor ve kendimizi daha iyi hissetmemize sebep oluyor.

Yürüyüş yapmak kulağa sıkıcı geliyorsa eğer bu fikri renklendirebilirsin. Mesela en sevdiğin parçalardan kendine bir albüm oluştur. Bu albüm başlangıçta yarım saat sürsün. Müzik albümünü başlattığın zaman sende yürüyüş yapmaya başla, müziklerin bittiğinde ise yürüyüşünü sonlandır.

Yürüyüşünü renklendirecek başka bir fikir ise kendine bir toksin içeceği hazırla. Bu toksin içeceğin senin hem yağ yakımını hızlandıracak hemde sıvı ihtiyacını giderecek nitelikte olsun. Toksin içeceği demişken benim yürüyüşlerim de uyguladığım çok sevdiğim bir içeceğim var. Bunu sizinle paylaşmak istiyorum. 1 litre sıcak suyun için 2 tane sallamalı yeşil çay atıyorum, 2-3 limon dilimi ve bir tane salatalığı küçük küçük kestikten sonra bu toksin içeceğimi 1 saat bekletip su şişesine koyuyorum. Yürüyüş yaparken bana arkadaşlık ediyor. Faydasını gördüğüm bir içecek, denemenizde yarar var. Yürüyüş yaparken toksin içeceği olmasa da bile yanınızda mutlaka 1 litrelik su bulundurmalısınız. Yürüyüş esnasında bol bol su tüketmeniz de yarar var.

Yürüyüşü hayatınızın her anından artıracak yolları kullanmalısınız. Gideceğiniz yerler yakın yada uzak hiç fark etmez yürüyüş yaparak gitmeyi tercih etmelisiniz.

Yürüyüşlerinizi açık alan da bol oksijenin olduğu mekanlarda tercih etmelisiniz. Böylelikle hem bol oksijen size iyi gelecek hemde kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

Haftada beş gün yarım saat yapılan yürüyüş bile sizin kendinizde farkı hissetmenize yol açacaktır. Böylelikle hem hevesiniz artacak hemde kafanızı dağıtmak istediğinizde yürüyüş yapmayı tercih edeceksiniz.

O yüzden bugün kendin için güzel bir karar ver! Kendine yürüyüş takvimi oluştur ve harekete geç. Pişman olmayacaksın. Zamanla yürüyüşün kendine ne kadar faydası olduğunu görecek ve yürüyüş yapmaktan keyif aldığını fark edeceksin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.