2017-2018 Kış sezonunda çoğu üründe örgü etkisi yaşanıyor. Kışın hem koruyucu hem de sevilen aksesuarlarından olan atkı-bere kombinlerinde sadelik ön plana çıkıyor.

Kışın bayanların günlük kombinlerinde sıkça kullandığı aksesuarlardan atkı ve bere kıyafeti tamamlayıcı özellikte olmalıdır. Atkı ve berenin renkten çok model olarak uyumlu olması önemlidir. Genellikle takım olarak satılan atkı ve berelerde bu sezon sadelik ön planda olacak. Sezonun ana renklerinden parlak grinin metalik etkisini atkı ve bere modellerinde de sıkça göreceğiz. 2017-208 Kış sezonu atkı bere modelleri;

1)Ponponlu Atkı-Bere Modelleri

Ponponlar son sezonlarda atkı ve bere üzerinde sıkça kullanılıyor. Özellikle berelerde bulunan ponponlar sevimli ve stil sahibi bir etki yaratıyor. Ponponlar her sezon etkisini gösteriyor ve bu etki hiç gitmeyeceğe benziyor. Ponponlar berelerde en tepede büyük bir detay ile bu sezon kullanılıyor. Genelde sade iri örgü berelerde kullanıldığında daha tarz bir görünüm elde edilmiş. Bere tercihinizi yaparken bu konuya dikkat etmelisiniz. Büyük ve hacimli ponpona sahip bereler sezonun en çok kullanılan modelleri arasında yer alacak. Atkılarda ise iki uçta bereye göre daha küçük ponponlar yer alıyor. Bu yüzden eğer atkı bere kombininde ponpon detaylı bir model kullanacaksanız sadece birinde olmasına özen göstermelisiniz.

Ponponlu Atkı-Bere Modelleri
Ponponlu Atkı-Bere Modelleri
Ponponlu Atkı-Bere Modelleri

2)Ekoseli Atkı Modelleri

Yaklaşık iki sezondur atkılarda ekose etkisi yaşanıyor. Genellikle büyük ve şal modelinde olan ekose atkılar bu kışta trend olacak. Geçtiğimiz kış sezonunda yer alan modellerde daha çok büyük desenli ekose modelleri tercih ediliyordu. Bu sezon ise daha çok çizgili ve küçük desenlere sahip modeller tercih edilecek. Ekose model atkı kullandığınızda bere seçimini sade yapmalısınız. Ekose tek başına göz alıcı bir model olduğu için diğer parçalarda sadelikten yana tercihinizi kullanmak sizi doğru bir görünüme kavuşturacaktır.

Ekoseli Atkı Modelleri
Ekoseli Atkı Modelleri
Ekoseli Atkı Modelleri

3)Taş ve Pullu Atkı-Bere Modelleri

Şıklığını her parçada göstermek isteyen bayanların çok sevdiği taşlı ve pullu atkı-bere modelleri bu sezonda popüler olacak. Özellikle berelerin ön kısmında dikkat çekici şekilde işlenmiş pullar sokak stiline şıklık katacak. Parlak gri taşlar etkisini atkı modellerinde sıkça gösterecek. Taş ve pul detaylı modellerde abartıya kaçmadan ölçülü davranmanız gerekmektedir.

Taş ve Pullu Atkı-Bere Modelleri
Taş ve Pullu Atkı-Bere Modelleri
Taş ve Pullu Atkı-Bere Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.