Kış sezonunun vazgeçilmez parçalarından olan kabanlarda 2017-2018 sezonunda kaşe ve kürk etkisi görülecek. Bu sezon uzun kabanlar yerine daha kısa kaban modellerine bırakıyor.

Geçtiğimiz sezon kışa damgasını vuran bileğe kadar uzun kabanlar yerine bu sezon genelde diz bölgesinde olan daha kısa modellere bırakıyor. 2017-2018 kış sezonunda siyah, gri ve taba renkleri oldukça popüler olacak. Sezonun trend kaban modelleri;

1)Yakası Kürk Detaylı Kaban Modelleri

Kışın vazgeçilmezi olan kürk detayı her sezon olduğu gibi bu sezonda kaban ve çantalarda etkisini gösterdi. Kaşe ve parka model kabanlarda kürk detayı özellikle yaka kısmında yer alacak. Bu sezon kapüşonlu modellerden çok hacimli yakalar daha trend olacak.

Yakası-Kürk-Detaylı-Kaban-Modelleri-1
Yakası-Kürk-Detaylı-Kaban-Modelleri-2

2)Deri Detaylı Kaban Modelleri

Kış sezonunda parlak ve mat deriler kabanlarda yaka,kol, cep kısmında yer alacak. Parlak deriler bu sezon daha çok çanta modellerinde kullanıldı. Mat deriler ise kabanlarda detay olarak kullanılacak. Kaşe montlarda kol kısmı tamamen deri modeller yağmurlu havaların vazgeçilmez parçalarından biri olacak.

Deri-Detaylı-Kaban-Modelleri-1
Deri-Detaylı-Kaban-Modelleri-2

3)Geniş Kesim Kabanlar

Sezonlardır etkisini gösteren rahat yani geniş kesim kabanlar bu sezonda trend olacak. Geniş kesim kabanlarda özellikle fermuar detayı olmayacak. Tek düğme ve ya önü tamamen açık modeller yer alacak. Sokak stiline yön verecek olan geniş kesim kabanlarda bej ve kahve tonları daha çok tercih edilecek. Genellikle kot pantolon veya deri taytlar ile geniş kabanlar kombinlendiğinde doğru,şık bir görünüm ortaya çıkacaktır. Desenli kumaşlar geniş kesim kabanlarda yeni yeni moda olmaya başladı. Geniş kesim kabanlar zaten iddialı bir görünüme sahip olduğu için genelde bu modellerde düz renkler kullanılmaktadır.

Geniş-Kesim-Kabanlar-1
Geniş-Kesim-Kabanlar-2

4)Pastel Ton Kaban Modelleri

2017-2018 kış sezonununa pastel ton renkleri damga vuracak. Pastel tonlar kışın kasvetli havasını dağıtıp canlı bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Pastel tona sahip kabanlarda genellikle büyük cepli ve düğmeli modeller trend olacak. Büyük atkılar, kot pantolonlar pastel tonlu kaban modelleri ile birleştirildiğinde şık bir tarz ortaya çıkacaktır. Pastel tonlu kabanları sezonun zamansız ayakkabısı olan beyaz renkli spor ayakkabılar ile kullanabilirsiniz. Beyaz spor ayakkabılar sadece yazın değil kışın da etkisini göstermeye devam edecek.

pastel-ton-kaban-modelleri-1

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.