2017-2018 Kış sezonunun star parçası olan dizüstü uzun çizmeler kombin yapılırken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor.Şık bir görünüm elde etmek için doğru parçaları bir arada kullanmanız gerekiyor. Uzun dizi saran çizmeler tek başına bir star parça olduğu için üzerine giyeceğiniz kıyafetlerde dikkatli seçimler yapmanız gerekiyor. Özellikle çizmenin rengine göre kıyafetin sadeliği değişiyor. Bu sezon sıkça kullanılacak olan uzun çizmeleri paltolarla, kabanlarla, trençkotlar ile kombin yapabilirsiniz. Sezonun şık parçalarından olan uzun diz üstü çizmeleri doğru kullanabilmeniz için kombin önerileri;

1)Günlük Kombinlerde Uzun Çizmeler

Uzun çizmeleri günlük kombinlerde ve sokak stilinde rahatça kullanabilirsiniz. Sokak modasının tarzını yansıtmak için uzun çizmelerinizin üzerine rahat salaş kazaklar kullanabilirsiniz. Eğer havalar çok soğuk değil ise çizmenizin üzerine mini boy bir kışlık elbise tercih edebilirsiniz. Kadife dokuya sahip çizmeler ile deri parçalar birlikte kullanıldığında şık bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden uzun çizme, kısa elbise ve üzerine deri bir ceket alabilirsiniz. Ayrıca uzun çizmeleriniz üzerine sadece trençkot giyerek de kombin yapabilirsiniz. Bu tür kombinlerinizin üzerinde mutlaka bir gözlük eklemeyi unutmayın.

Günlük-Kombinlerde-Uzun-Çizmeler-1
Günlük-Kombinlerde-Uzun-Çizmeler-2
Günlük-Kombinlerde-Uzun-Çizmeler-3

2) Şık Kombinlerde Uzun Çizmeler

Uzun bacağı saran ve deforme bir görüntüsü olmayan çizmeler şık kombinlerin vazgeçilmezi olacak. Özellikle bu sezon trend olan şifon detaylı elbiselerin altında rahatça kullanabilirsiniz. Parlak şortlar, parlak etekler ve dantel detaylı elbiselerin altında uzun çizmeleri kullanarak doğru bir kombin ortaya çıkarırsınız. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli detay ise çizmelerin düz renkli ve desensiz olması gerektiğidir.

Şık-Kombinlerde-Uzun-Çizmeler-1
Şık-Kombinlerde-Uzun-Çizmeler-2
Şık-Kombinlerde-Uzun-Çizmeler-3

3)Ofis Stilinde Uzun Çizmeler

Ofis şıklığı için uzun çizmeleri kullanmak daha kolay olacak. Özellikle ofis stilinde sürekli kullanılan deri parçalar ve beyaz renk klasik parçalar altında uzun çizmeler çok doğru bir seçim olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken konu çizmelerin en az diz seviyesinde olmasıdır. Kombin önerisi olarak beyaz gömlek, deri siyah veya kahve etek altına uzun çizme giydiğinizde şık bir görünüm elde edeceksinizdir. Ayrıca saten elbiselerinizin altında da uzun çizmeleri kullanarak ofis şıklığını elde edebilirsiniz. Saten parçalar bu sezon sıkça uzun çizmeler ile kombin edilecek.

Ofis-Stilinde-Uzun-Çizmeler-1
Ofis-Stilinde-Uzun-Çizmeler-2
Ofis-Stilinde-Uzun-Çizmeler-3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.