Vücut tipine, ölçüsüne göre giyinmek önemli bir konudur. Doğru bir giyim seçimi için ilk olarak kendi vücudunuzu tanımalısınız. Kendi vücudunuzu tanıdığınız da daha kolay giyineceksinizdir.

Kısa boylu kadınların çoğu kıyafet hileleri ile daha uzun görünmek ister. Daha uzun görünmek için yapacağınız birkaç kıyafet hilesi sizi doğru görünüme koyacaktır. İlk olarak vücudunuzda bacak boyunuzun mu yoksa gövdenizin mi daha uzun olduğunu belirleyin. Çünkü bu nokta önemlidir. Bu noktaya göre kıyafet tercihi yapmalısınız.

Daha uzun görünmeniz için kombin önerileri;

• Ayakkabı tercihlerinizi kesinlikle topuklu modellerden yana kullanmalısınız. Topuklu ayakkabı modelleri bacak boyunuzu uzatıp sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Topuklu ayakkabılar ile yüksek bel geniş paça pantolonları ve kısa bluzları tercih ettiğinizde doğru bir kombin elde edeceksiniz.

un-Gösterecek-Kombin-Önerileri-1

• Kıyafetlerinizde çoğu zaman tek renk kombinler yapın. Eğer iki parça bir kıyafet kullanacaksanız ikisinin de aynı renk olmasına özen gösterin. Baştan aşağı tek renk olmak sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

Kısa-Boyluları-Uzun-Gösterecek-Kombin-Önerileri-2

• Kısa boylu kişileri daha uzun gösteren en iyi kıyafet hilesi yüksek belli parçalar kullanmaktır. Yüksek belli etekler, pantolonlar eğer gövdeniz çok kısa değil ise sizin için en doğru parçalardır. Yüksek belli kot pantolonlar üzerine kışın kaban ve mont tercihi olarak kısa modelleri kullanmanızı öneririz. Çünkü sizin için kısa model kaban ve montlar doğru kombin parçaları olacaktır.

Kısa-Boyluları-Uzun-Gösterecek-Kombin-Önerileri-3

• Uzun ve çizgili elbise modellerini sıkça kullanmalısınız. Kombin önerisi olarak içinde bulunduğumuz kış aylarında uzun çizgili bluzlar altına skinny yüksek belli pantolonları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kışlık bir kumaştan yapılmış uzun çizgili elbiselerde doğru kombin önerisi olacaktır.

Kısa-Boyluları-Uzun-Gösterecek-Kombin-Önerileri-4

• Kıyafetlerin vazgeçilmez aksesuarları olan çantalarda boyut olarak tercihinizi her zaman küçük çantalardan yana yapın. Kısa boylu kadınlarda büyük çantalar her zaman için kötü bir tercih olacaktır. Tek renk kıyafetleriniz üzerine iddialı kumaşlardan yapılmış küçük çantaları kullanabilirsiniz.

Kısa-Boyluları-Uzun-Gösterecek-Kombin-Önerileri-5

• Kıyafet tercihlerinizde sıkça ince kemerlere yer verin. Bluz-etek ve elbise kombinlerinizde mutlaka belinize ince bir kemer takınız. Bu hem belinizin inceliğini ortaya çıkaracaktır hem de size daha uzun bir görünüm verecektir.

Kısa-Boyluları-Uzun-Gösterecek-Kombin-Önerileri-6

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.