Her mevsim, her yıl makyaj trendleri moda akımına göre değişilik göstermeye devam ediyor. 2017-2018 kış sezonunda doğal makyajlar ön planda ve trend olacak.

Makyaj bir kadını doğru yapıldığında mükemmel bir görünüme koyabilir. Fakat doğru yapılmayan makyajlar ise çok çirkin bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Makyaj yaparken bilmeniz gereken en önemli kıstas yüz hatlarınıza göre makyaj yapmanız gerektiğidir. bu yüzden önce yüzünüzü, cildinizi ve yüz hatlarınızı oldukça iyi tanımalısınız. Çünkü yüzlerce makyaj ürünü var ve bunlardan sadece bazıları sizin yüz tipiniz için uygun ürünler olacaktır. Ayrıca yüz tipi kadar doğru teknikleri bilmekte önemlidir. Doğru teknik ile yapılmış makyajlar yüz hatlarınızı ortaya çıkarıp size iyi bir görünüm verecektir. 2017-2018 Kış Sezonu Makyaj Trendleri;

1) Doğal Görünüm Veren Makyajlar

Bu sezon önceki sezonlara göre doğal görünüm öne çıkıyor. Daha önce abartılı makyajlar çok fazla moda olmuştu. Fakat abartılı makyajlar çoğu kişi tarafından kadınları olmadıkları biri gibi gösterdiği için eleştiri almıştı. Eğer doğallıktan yanaysanız göz kapaklarınıza yapacağınız ufak makyaj hileleri ile doğal bir bakış yakalayabilirsiniz. Günlük kombinlerde, sokak stilinde doğal görünümlü makyajlar sizin için doğru tercih olacaktır.

Doğal-Görünüm-Veren-Makyajlar-1
Doğal-Görünüm-Veren-Makyajlar-2

2) Gözleri Öne Çıkaran Makyajlar

Kadınların en etkili silahı olan gözlerde bu sezon etkileyici ve sıra dışı göz kapağı makyajı öne çıkıyor. Göz kapaklarının üzerine yapılan neon ve göz alıcı renk makyajları bulunduğunuz ortamda tüm dikkati üzerinize çekecek. Göz altı ve göz üstüne ise tamamlanmadan bırakılarak çizilmiş göz kalemi makyajları trend olacak. Eğer etkileyici ve farklı bir göz makyajı istiyorsanız renkli maskaraları, göz farlarını ve kalemleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sezon gök kuşağı göz makyajları sezonun göz bebeği olacak. Gözlerinizde rengarenk görünümler marjinal bir hava yaratacak.

Gözleri-Öne-Çıkaran-Makyajlar-1
Gözleri-Öne-Çıkaran-Makyajlar-2

3) İki Renkli Dudak Makyajları

Dudaklar bir kadını çekici gösteren en önemli bölgelerden biridir. Son zamanlarda daha iri ve dolgun dudaklar ön plana çıkmaya başladı. Botoks gibi cerrahi müdahaleler yerine makyaj hileleri ile dudağınızı daha büyük gösterebilirsiniz. Kış sezonunda iki renkli dudak makyajları trend oluyor. Dudağınızın orta kısmı daha koyu yan taraflar bir ton daha açık renklerde olduğunda trend bir görünüm elde edeceksiniz.

İki-Renkli-Dudak-Makyajları-1
İki-Renkli-Dudak-Makyajları-2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.