Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılmalı?

Hindistan cevizi yağı doğru kullanıldığında hem saça hem de cilde oldukça faydalı bir doğal mucizedir. Ayrıca bağışıklı sistemine de güçlendirici yönde etkisi vardır.Son zamanlarda oldukça popüler olan hindistan cevizi yağının faydasını görmek için doğru kullanmak gerekir. Çoğu kişi yanlış kullanım nedeni ile hindistan cevizi yağının faydalarından yaralanamamaktadır. Hindistan cevizi yağı saça ayrı bir yöntem ile cilde ayrı bir yöntem ile uygulanması gereken bir doğal kaynaktır. Hindistan cevizini sürekli rutin bir şekilde kullanmak cilt ve saç sağlığı için oldukça önemlidir. Hindistan cevizi yağı yemeklerde tüketilerek sağlıklı bir beslenme şekli de oluşturmaktadır. Kokusu da oldukça güzel olan hindistan cevizi yağını beslenmede kullanan kişilerin bağışıklık siteminin de daha iyi olduğu gözlenmiştir. Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılmalı?

1)Hindistan Cevizi Yağı Saçlarda Nasıl Kullanılmalı?

Sağlıklı ve canlı bir saça sahip olmak için haftada en az bir defa saçlara hindistan cevizi yağı uygulanmalıdır. Banyo yapmadan önce saç uçlarınıza hindistan cevizi yağını sürün. Daha sonra başınıza sıcak su içerisinde bekletiğiniz havluyu güzelce sarın. Havlunun sıcak olması saçların daha iyi nemlenmesini sağlayacaktır. En az yarım saat bekledikten sonra saçınızı güzelce durulayın. Hindistan cevizi yağı yoğun bir kıvamda olduğu için iyice durulanması gerekmektedir. Bu işlemi her hafta en az bir kez uygulayın. Kıza zaman içinde saçlarınızın onarıldığını göreceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Saçlarda Nasıl Kullanılmalı

2)Hindistan Cevizi Yağı Ciltte Nasıl Kullanılmalı?

Eğer kuru ve yıpranmış bir cilde sahipseniz hindistan cevizi yağını sürekli olarak kullanmanız gerekir. Hindistan cevizi yağı cildi onarıp yenilemesi ile bilinmektedir. Her duş öncesi hindistan cevizi yağını tüm vücudunuza güzelce uygulayın. En az yarım saat bekledikten sonra sıcak su ile duş alın. Kese yardımı ile vücudunuzda bulunan kurumuş derileri temizleyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı derinizi nemlendirdiği için kuru deri kolayca dökülecektir. Böylece cildinizi yenilemiş olacaksınız. Cildiniz aşırı yıpranmış ise bu işlemi her banyo öncesi uygulayabilirsiniz. Gündelik yüz bakımında veya makyaj temizlerken hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Ayrıca dudak kuruluğu yaşıyorsanız her gün hindistan cevizi yağını dudaklarınıza sürüp diş fırçası ile dudağınızı hafifçe fırçaladığınızda ölü derinin gittiğini ve dudağınızın pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Ciltte Nasıl Kullanılmalı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.