Yılbaşı gecesinde kıyafetiniz ile uyumlu görünmek için doğru makyajı yapmanız gerekir. Yılbaşı gecesi kusursuz bir görünüm için makyaj nasıl yapılmalı? 

Doğru makyaj yapabilmek için ilk olarak yüz tipini tanımak ve ten rengine göre makyaj ürünleri seçmek gerekiyor. Yılbaşı gecesi mükemmel ve kusursuz bir görünümde olmanız için makyaj önerileri hazırladık. Sezonun trend makyajları ve yılbaşı gecesinin olmazsa olmaz rengi kırmızı tonlarını kullanarak göz alıcı bir görünümde olabilirsiniz. Yılbaşı gecesi için makyaj önerileri;

1) Kırmızı Dudak Makyajı

Yılbaşı gecesinde özellikle dudaklarınızın dikkat çekmesini istiyorsanız kırmızı dudak makyajı tam size göre. Yüzünüzün genelinde daha hafif ve abartısız bir makyaj yaparak dudaklarınıza kıpkırmızı bir ruj sürüp gecenin yıldızı olabilirsiniz. Kırmızı ruj tek başına bir star parça olduğu için makyaj yaparken diğer bölgeleri oldukça sade tutmak gerekiyor. Göz makyajınızı ise sadece rimel ve kalem sürerek yapın. Allık yerine yerine highlighter sürerek yüzünüze ılıştı katabilirsiniz.

Kırmızı Dudak Makyajı-1
Kırmızı Dudak Makyajı-2

2) Doğal Görünüm Veren Makyaj

Son zamanlarda aşırı makyaj yerine doğal görünümlü makyajlar tercih ediliyor. Yılbaşı gecesi sade ve kendi aranızda eğleneceğiniz bir partiye katılacaksanız doğal görünümlü makyaj yapmalısınız. Doğal görünümlü makyajda nude tonlarını seçmelisiniz. Yüzünüze sadece lekeleri kapatan ve cilt tonunu eşitleyen bir fondöten sürüp, hafif göz makyajı yapabilirsiniz. Dudak rengi için ise daha az dikkat çeken ruj tonlarını kullanabilirsiniz.

Doğal Görünüm Veren Makyaj-1
Doğal Görünüm Veren Makyaj-2

3) Gözleri Ön Plana Çıkaran Makyaj

Yılbaşı gecesi etrafınızdakileri gözleriniz ve bakışlarınız ile etkilemek istiyorsanız göz renginize uygun far kullanabilirsiniz. Farı düzgün sürmek çok önemlidir. Göz renginize uygun far rengini seçtikten sonra o rengin 2-3 tonunu göz kapaklarınızda kullanın. Tek renk far sürmek yerine bir rengin farklı tonlarını sürmek doğru bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Kirpikleriniz dolgun ve uzun değil ise takma kirpiklerden yardım alabilirsiniz. Gözlerinizin üstüne düzgün bir şekilde eyeliner çekip göz pınarlarına da aydınlatıcı sürebilirsiniz. Eğer gözleriniz kahve siyah tonlarında ise nude tonları tercih etmeniz gerekmektedir. Gözleriniz mavi, yeşil, ela gibi renklerde ise daha çarpıcı ve göz alıcı renkleri kullanarak gözlerinizi iyice ön plana çıkarabilirsiniz.

Gözleri Ön Plana Çıkaran Makyaj-1
Gözleri Ön Plana Çıkaran Makyaj-2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.