Her kadın girdiği her ortamda daha çekici olmak ister. Çekici olmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Sadece doğru hileler ile daha çekici görünebilirsiniz. 

Çekici bir kadın girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çekip ilgi odağı olmaktadır. Kadın yaradılış gereği daha naif, daha çekici ve daha güzel bir varlıktır. Her kadında doğal çekicilik maalesef yoktur. Çoğu kadın doğuştan çekici ve zarif bir yapıdadır. Fakat bazı kadınlarda ise doğal çekicilik bulunmamaktadır. Bu gibi durumda olan kadınlar doğru hileler ile çekici bir görünüme sahip olabilir. Çekici görünmek için giydiğiniz kıyafete, davranışlarınıza, makyajınıza, konuşmalarınıza ve mimiklerinize özen göstermeniz gerekmektedir.

Daha Çekici Görünmek İçin Neler Yapılmalı?

  • Giydiğiniz kıyafetlere oldukça özen göstermeniz gerekir. Çekici bir kıyafet için doğru bir fizik gerekir. Rutin olarak sporlar yapıp fiziğinizi güzel bir şekle koyabilirsiniz. Gece kıyafetlerinde derin bacak yırtmaçları, göğüs ve sırt dekolteleri kullanmak çekici bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Doğru bir fiziğe en fazla yakışan kıyafet mini elbiselerdir. Mini elbiseler hiç kuşkusuz çekici bir görünüm için ilk akla gelen kıyafetlerdir. Pantolon seçimlerinde ise daha dar yani vücuda oturan modelleri tercih etmelisiniz. Kısacası kıyafetleriniz ile çekici olmak için vücudunuzu saran modeller tercih etmenizde fayda var.
çekici-kıyafetler-1
çekici-kıyafetler-2
çekici-kıyafetler-3
  • Doğru makyaj yapın. Çok güzel bir yüzünüz olmayabilir fakat makyajın mucizeleri ile bambaşka birine kolayca dönüşebilirsiniz. Yüzünüzde en beğendiniz yeri göz önüne çıkarmaya yönelik makyajlar yapmanız sizi daha çekici gösterecektir. Kontur ve rötuşlar ile yüzünüzü ön plana çıkartabilirsiniz. Ruj seçimlerinde koyu ve çarpıcı renkleri seçmek doğru bir tercih olacaktır.
çekici-makyajlar-1
çekici-makyajlar-2
çekici-makyajlar-3
  • Ayak bileklerinizi ön plana çıkarın. Bir kadının en zarif bölgelerinden biri olan ayak bileklerini doğru ayakkabılar ile ön plana çıkarmak daha çekici bir görünüm yaratmaktadır. Eğer ayak bilekleriniz çok kalın değil ise çoğu kıyafette o bölgeyi açıkta bırakarak ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Özellikle stiletto adı verilen topuklu zarif ayakkabılar kullanmanızı öneririz.
çekici-ayakkabi-modelleri-1
çekici-ayakkabi-modelleri-2
çekici-ayakkabi-modelleri-3
  • Kadınların doğal aksesuarı olan saçlar çekici görünmenin en büyük etkenlerinden biridir. Canlı, dolgun ve parlayan saçlar ile girdiğiniz her ortamda kolayca dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Genellikle daha dalgalı saç modellerini tercih etmeniz gerekmektedir.
çekici-saç-modelleri-1
çekici-saç-modelleri-2
çekici-saç-modelleri-3

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.