Her kadın pürüzsüz görünümde bacaklara sahip olmak ister. Pürüzsüz bir bacağa sahip olmak ise ancak rutin bakımlar mümkündür. 

Kadınların yağlanma bölgesi genelde bacak, basen ve kalça bölümleridir. Durum böyle olunca tüm bacakta bu nedenlerden dolayı ortaya çatlaklar, yırtılmalar ve deri deformeleri meydana gelir. Çoğu kadının bacağı ise kıl kökleri yüzünden pütür pütür bir görünüme sahiptir. Bu sorunlar ile doğru ve düzenli bakımlar yaparak baş edebilmek ise kolaydır. Özellikle kadınların kıllarını almakta kullandıkları, jilet ve ağda yöntemleri deriye zarar vermektedir. Bu gibi yöntemler ile kıllarınızı alırken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.

Pürüzsüz bir bacak için yapmanız gereken rutin bakım önerileri;

  • İlk ve en önemli nokta kılları alma şeklidir. Kıllarınızı ağda ile alıyorsanız ağda sonrası mutlaka kuru kahve ile bacağınıza peeling yapmalısınız. Kuru kahve sayesinde açılan kıl köklerinin pürüzsüz bir görünümde olmasını ve içlerine herhangi birşey girmesini engellersiniz. Peeling yapmak derinizin temizlenmesine neden olacaktır. Temiz bir deri daha pürüzsüz bir görünüm verecektir.
kahve ile bacak peelingi
  • Jilet ile kıl temizleme alışkanlığınızı bırakmanız gerekiyor. Çünkü jilet yüzünden deri tahrişleri sıkça meydana gelmektedir. Ayrıca jilet kıl köklerinin tam olarak çıkmasını sağlamaz. Kıllarınızı sadece keser. Bu yüzde kılların uzaması hem kısa bir sürede gerçekleşir hem de kıllar daha gür çıkar.
jilet ile bacak alma
  • Bacaklarınıza her duştan sonra nemlendirici mutlaka sürün. En iyi nemlendirici ise tecrübelerimize göre bebek yağları olmuştur. Bebek yağlarını duştan sonra kurulanmadan tüm vücudunuza sürebilirsiniz. Böylece cildinizin nem dengesini sağlamış olacaksınız.
bebek yağı ile bacak bakımı
  • Her kadın hayatının bir döneminde selülit sorunu ile karşı karşıya gelir. Selülit özellikle basen ve kalça bölgesinde meydana gelir. Selülit oldukça kötü bir görünüm yaratmaktadır. Selülit oluşumunu engellemek için beslenmeye dikkat etmeli, bacaklara doğal yağlar ile masajlar yapmalı ve az da olsa spor yapmanız gerekmektedir. Rutin olarak yapılan masajlar ve yağ bakımları selülit oluşumunu önleyip pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkaracaktır.
selülit için bakım önerileri
  • Son olarak her duş sonrası bacaklarınıza hatta tüm vücudunuza mutlaka soğuk su vurun. soğuk su damarlarda kan birikmesini önleyip varis oluşumunu engellemektedir. ayrıca soğuk su sayesinde derinizin hücreleri canlanacaktır.
bacağa soğuk su vurmak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.