Sağlıklı saçlar için rutin olarak bakım yapmak gerekir Rutin bakımlarınızın hesaplı olmasını istiyorsanız evde yapacağınız maskeler ile saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Sağlıklı saçlar maalesef sürekli bakım gerektiren bir süreçtir. Eğer saçlarınız sağlıklı değil ise bakım yapmanız gerekir. Saçlarınız sağlıklı ise sağlığını korumak için bakım yapmanız gerekir. Yani sağlıklı saçlar için sürekli olarak bakım gerekmektedir. Rutin bakım gerekli olduğu için kaliteli saç ürünleri cep yakabilir. Bunun yerine doğal mucizelerden yararlanarak evde kendiniz yapabileceğiniz maskeleri kullanabilirsiniz. Saç maskeleri denilince akla gelen ilk doğal ürün baldır. Bal saç dökülmesini önler ve ayrıca daha parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Ayrıca kış aylarında saçlarınızın nemini kaybetmesini önlemek için de bal kullanabilirsiniz. Sağlıklı saçlar için doğal bal maskeleri tarifleri;

1) Parlak Saçlar İçin Bal Maskesi Tarifi

Parlak saçlar sağlıklı saçların görünüme yansımasıdır. Parlak saçlar için bal ve hindistan cevizi yağı kullanmalısınız. Saç uzunluğunuza göre aynı miktarda bal ve hindistan cevizi yağını karıştırın. Daha sonra ıslak ya da nemli saçınıza uygulayın. En az 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı temizleyin. Haftada en az bir defa bu rutini uyguladığınızda daha parlak saçlara sahip olacaksınız.

Parlak Saçlar İçin Bal Maskesi Tarifi

2) Saç Nemlendirmek İçin Bal Maskesi Tarifi

Hava koşulları saçın nem dengesini etkileyen en önemli faktördür. Özellikle kış aylarında saçınızın nem dengesini korumanız gerekir. Şampuanınızın içine saç uzunluğuna göre en fazla 1 yada 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Böylece her saçınızı yıkadığınızda saçlarınızı nemlendirmiş olacaksınız.

Saç Nemlendirmek İçin Bal Maskesi Tarifi

3) Saçı Korumak İçin Bal Maskesi Tarifi

Her duştan sonra saçlarınıza bal maskesi kremini sürüp saçlarınızı koruyabilirsiniz. Ballı saç kremi için bal ve zeytinyağını karıştırıp saçınızın uçlarına sürün. 1 tatlı kaşığı bal ve zeytinyağı yeterli olacaktır. Fazlası saçlarınızın yağlı görünmesine neden olacaktır.

Saçı Korumak İçin Bal Maskesi Tarifi

4) Saç Onarımı İçin Bal Maskesi Tarifi

Isı işlemleri, boyama işlemleri derken saçlar yıpranır ve zarar görür. Yıpranmış saçları onarmak için bal maskesi tarifinin faydalarından yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken avakado, bal ve zeytinyağı üçlüsünden yararlanmak. Bir adet avakadoyu soyduktan sonra ezin. Üzerine bal ve zeytinyağını ekleyin. Saçınızın yıpranmışlığına göre haftada en fazla 3 kez duş öncesi bu maskeyi uygulayın. Maskeyi uyguladıktan sonra en az yarım saat bekletin. Daha sonra saçınızı çok fazla yormadan temizleyin. Bu maske ile kısa sürede yıpranmış saçlarınızdan kurtulacaksınız.

Saç Onarımı İçin Bal Maskesi Tarifi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.