2018 yılının ilk ayı olan Ocak ayını geride bırakmaya hazırlandığımız bu günlerde bu yılın modası da yavaşça kendini belli ediyor. 2018 yılında 70’li yıllar başta olmak üzere eskilerin modasına dönüş yapılıyor.

2018 yılı geçmişe dönüş modasını yansıtacak. Modanın şekillendiği ve modern zamana geçiş yaptığı yıllar olan 70,80 ve 90’lı yılların modaları geri dönüyor. Zaten son zamanlarda geçmiş yılların moda parçaları sıkça kullanılıp trend oluyordu. 2018 yılında bu modalar tam anlamı ile yılın trendleri olacak. Annelerinizin eski kıyafetleri varsa onlardan feyiz alarak bu yılın moda trendlerine uyum sağlayabilirsiniz. Özellikle pantolonlarda dar paça modeller bu sene kendine pek fazla yer bulamayacak. 2018 yılının moda trendleri;

Kumaş Kaplı Saç Tokaları

Saç lastikleri artık pek fazla kullanılmıyor. Son zamanlarda saç lastiğini kullananlar onu saçıyla kapatıp görünmez hale getiriyor. Bu yıl büyük, kumaş kaplı renkli saç tokaları trend olacak parçalar arasında yer alıyor. Özellikle kadife parçalardan yapılmış saç lastiklerini kış aylarında sıkça kullanabilirsiniz. Genellikle evde kullandığımız tüm saçımızı toplamamıza yardımcı olan kumaş kaplı lastik tokalar sokak modasının en renkli aksesuarları olacak.

Kumaş Kaplı Saç Tokaları-1
Kumaş Kaplı Saç Tokaları-2
Kumaş Kaplı Saç Tokaları-3

 

Bel Çantaları

Sokak modasında bu sezon bel çantaları vazgeçilmez modellerden olacak. 2017 yılının sonuna doğru trend olmaya başlayan bel çantaları 2018 yılında oldukça popüler bir hal alacak. Günlük kombinlerin üzerine takılmış küçük cepli bel çantaları ile farklı ve trend bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bel Çantaları -1
Bel Çantaları -2
Bel Çantaları -3

 

Dikey Çizgili Kıyafetler

Özellikle gömleklerde trend olacak dikey çizgiler şıklığın yeni tanımı olacak. Hem gündelik, hem ofis hem de gece şıklığında dikey çizgili kıyafetler ön plana çıkıyor. Göğüs dekoltesi verip uzun bir kolye taktığınız zaman gittiğiniz her ortamda üzerinizdeki dikey çizgiler ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Dikey Çizgili Kıyafetler-1
Dikey Çizgili Kıyafetler-2
Dikey Çizgili Kıyafetler-3

 

Blazer Ceketler

Bir dönemin vazgeçilmez moda ikonu olan blazer ceketler 2018 yılında geri dönüyor. Kolları katlanmış içerisine dantelli veya şık bir bluz giyilmiş kıyafet görünümü oldukça trend olacak. Blazer ceketleri ilkbahar aylarında dikey çizgili pantolonlarınızla kombinleyip şık ve trend bir görünüm elde edebilirsiniz.

Blazer Ceketler-1
Blazer Ceketler-2
Blazer Ceketler-3

Kısa Bol Paça Pantolonlar

Yeni olmasına rağmen şimdiden herkesin üzerinde gördüğümüz kısa bol paça pantolonlar günlük kombinlerin vazgeçilmez parçaları olacak. Özellikle kot pantolonlarda kısa bol paça modası spor ayakkabılar ile kombinlendiğinde hem şık hem de spor bir görünüm ortaya çıkaracak.

Kısa Bol Paça Pantolonlar-1
Kısa Bol Paça Pantolonlar-2
Kısa Bol Paça Pantolonlar-3
Kısa Bol Paça Pantolonlar-4

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.