Günümüzde çoğu evlilik ve beraberlik çok kısa zaman içerisinde sonlanmaktadır. Kısa evliliklerin önüne geçip daha mutlu ve uzun bir birliktelik için çiftlerin üzerine düşen bazı kolay rutin sorumluluklar vardır.

Annelerimiz, babalarımız kısacası büyüklerimizin nasıl bu kadar yıl evliliklerini sürdürebilmeleri hepimizin kafasında soru işareti bırakmıştır. Günümüz de çiftler çok basit nedenler yüzünden evliliklerini sonlandırıp hayal kırıklığı yaşamaktadır. Bir evliliği bitirmek için ciddi şiddetli geçimsizlik ve aldatma gibi konular olmalıdır. Onun dışındaki konular basit yöntemlerle çözülebilir ve evlilikler uzun süre mutlu mesut devam edebilir. Bir evlilikte olması gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar çiftler karşılıklı olarak uyduğu sürece büyük sorunlar yaşamadan evliliklerini sürdürebilir. Uzun ve mutlu bir evliliğin sırları;

Saygılı Olun

Bir beraberlikte kişiler arasında ki en önemli duygu sevgi değil saygıdır. Çiftler ilişkilerine ve eşlerine saygı göstermediği sürece uzun bir birliktelik yaşanamaz. Eşinizin özel alanlarına, kendi ailevi ilişkilerine , ilgi alanlarına , zevkine kısacası onu o yapan bütün özellikleri kabullenip saygı duymanız gerekir. Bir ilişkide saygı olmazsa daha kolay kalp kırılır, eşler birbirini daha kolay ezer. En önemlisi de saygı olmayan ilişkide yalan ve aldatılma kaçınılmazdır. Bu yüzden evliliğimizde her adımda saygıyı ön planda tutup hareket etmeniz sizin mutluluğunuza büyük fayda sağlayacaktır.

Saygılı Olun

Sevginizi ve İlginizi Belli Edin

Eşler arasında sürekli yanyana olmaktan dolayı kısa sürede evlilikler monoton bir hale dönüşebiliyor. Bu yüzden eşinize sıkça ilginizi sevginizi gösterin. Ama bunu yaparken çok fazla abartmadan dozunda yapın. Çünkü fazla ilgi de karşıdakini boğabilir. Farklı şeyler yapmaya çalışın. Dokunmaya önem verin. Dokunarak sevginizi hissettirmek sözcüklerden fazla etki yaratmaktadır.

Sevginizi ve İlginizi Belli Edin

Birlikte Aktiviteler Yapın

Eşler arasında genelde ortak noktalar bulunur. Eğer ortak bir aktiviteniz yoksa bile oluşturun. Boş zamanlarında film izleyin, birlikte yemek yapın, imkanınız varsa yeni yerleri gezip keşfedin, birlikte kısa yürüyüşler yapın. Bunlar gibi küçük aktiviteler dolu dolu ve mutlu zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Birlikte Aktiviteler Yapın

Mutlu bir evlilik için son olarak söylememiz gerekiyor ki alttan almayı bilin. En ufak kavgada köprüleri yakıp yıkmayın. Çok fazla kus kalmayın ve yatağa asla küs girmeyin.

Küs Kalmayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.