Kadınların çoğu daha güzel, çekici ve bakımlı olmak için uğraşır. Bazen kusurlu olan vücut hatlarımızı düzeltmek için ise estetik operasyonlarına başvururuz. Peki kadınların en fazla başvurduğu estetik yöntemler hangileri? 

Sağlık alanında ilerleyen teknoloji insanlara bambaşka biri olmak için fırsat sağlıyor. Artık estetik müdahaleler ile sürekli hayalini kurduğumuz vücuda, yüze, saça sahip olabiliyoruz. Türkiye estetik alanında sahip olduğu uzmanlar ve imkanlar açısından çoğu ülkeden oldukça fazla ziyaretçi alıyor. Özellikle saç ekimi, dolgu gibi estetik müdahaleler için her yıl ülkemize binlerce kişi geliyor. Estetik operasyonlara daha çok kadınlar başvurmaktadır. Kadınlar yaşlılık belirtisi olan cilt sarkıklarını, kırışıklıkları, göz çevresi çökmesi gibi sorunları estetik müdahaleler ile ortadan kaldırıyor. İşte kadınların en fazla yaptırdığı estetik müdahaleler;

Dudak Dolgusu

Son zamanlarda genellikle ünlülerin başlattığı furya olan dudak dolgusu hemen hemen her kadının dudağına operasyon yaptırmasına neden oldu. Daha önceleri dudak dolgusunu dudakları ince kadınlar yaptırırken şimdilerde moda dolgun dudaklar olduğu için herkes bu operasyona başvuruyor. Dudak dolgusu operasyonu ise genelde üst dudak bölgesine yapılıyor.

Dudak Dolgusu

Burun Estetiği

Güzel bir yüzün en önemli belirtisi olan düzgün, toplu ve kıvrımlı bir burun maalesef herkeste bulunmuyor. Doğuştan düzgün bir buruna sahip insan sayısı ülkemizde oldukça az. Bu yüzden kadınların en çok estetik yaptırdığı diğer bölge burunları oluyor. Genellikle daha küçük, kıvrımlı ve ucu havada bir burun yaptıran kadınlar kendilerine daha güzel hissediyor.

Burun Estetiği

Yüz Gerdirme Estetiği

Kadınlarda yaşlılık belirtisi yüzlerine bakıldığında kolayca anlaşılabiliyor. Çünkü cilt yaşlandıkça sarkıyor ve kırışıklıklar meydana geliyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadınlar en fazla yüz gerdirme ameliyatına başvuruyor. Daha gergin ve toplu bir cilt için yapılan germe ameliyatları daha genç görünmeye oldukça büyük katkıda bulunuyor. bununla birlikte yüze yapılan botokslarda yaş ilerlerken daha toplu bir yüze sahip olmayı sağlıyor.

Yüz Gerdirme Estetiği

Yağ Aldırma Ameliyatları

Kadınlar yapıları itibari ile daha fazla vücutlarında yağ toplamaya müsaittir. Kadınlarda genelde kalça ve basen bölgesinde yağlanmalar gerçekleşir. Her kadın ince ve zarif bacaklara sahip olmak ister. Bu yüzden kadınların çoğu günümüzde yağ aldırma ameliyatları ile daha düzgün bir fiziğe sahip olabiliyor.

Yağ Aldırma Ameliyatları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.