İlişkilerde erkeklerin kadınlara söylemekten çekindiği ve sakladıkları durumlar vardır.Kadın erkek arasındaki duygusal ilişkide erkekler bazen kadınlara karşı daha çekimser olabilir. Bunun nedeni ise erkeklerin kadınlara itiraf etmekten korktuğu bazı durumlardan oluşuyor.

Genellikle ilişkilerde kadınlar daha duygusal ve kalben hareket ederken erkekler daha mantıklı ve akılcı davranmayı seçiyorlar. Çoğu erkek ilişkilerinde hayatlarındaki kadına bazı durumları açıklamaktan korkuyor ya da çekiniyorlar. Bunun sebebi ise sadece kendileri ile ilgili olmaktadır. Her ilişkide kadın da erkek te çoğu zaman birbirlerini anlamadıklarını düşünür. Genellikle erkekler beni anlamıyorsun cümlesini daha çok kullanırlar. Genellikle ilişkilerde yer alan kadın baskısından dolayı erkekler bazı korkularını ifade etmekten çekinirler. İlişkilerde erkeklerin kadınlara söylemekten çekindiği ve sakladıkları durumlar;

Güvensiz Hissetme Durumu

Bazı erkekler görünümüne, fiziklerine güvenmeyebilir. Bu yüzden ilişkide güvensiz bir tavır sergileyebilir. Aslında her erkek düzgün ve kaslı bir fiziğe sahip olmak ister. Bu yüzden kendilerinden emin olamaz ve her an terk edilecekmiş gibi güvensizlik hissederler.

Duygularını İfade Etmekten Çekinirler

Duygularını İfade Etmekten Çekinirler

Erkekler kadınlara göre duygularını sürekli ifade etmekten çekinirler. Özellikle de size aşıklarsa bunu ifade etmek onlar için bazen çekimser kalmalarına neden olabilir. Erkekler aşık olduklarını dile getirdiklerinde o kadına teslim olacaklarını sanıp korkuya kapılırlar. Genellikle özgür yaşamlarının kısıtlanacağını düşünürler ve bu yüzden duygularını tam anlamıyla dile getirmekten çekinirler.

Duygularını İfade Etmekten Çekinirler

Hemcinslerini Kıskandıklarını Kabul Etmezler

Her insan gibi erkekler de kendilerinden daha yakışıklı veya diğer konularda iyi bir erkeği gördüğünde onu deli gibi kıskanır. Ama bunu kabul edip kadına belli etmezler. Çünkü belli ederlerse özgüvensiz olduklarını ve ilişkilerinin zarar göreceğini düşünürler. Genellikle kendilerinden daha iyi bir erkekle aynı ortamda olduklarında umursamaz görünseler de içten içe onu kıskanırlar. Sizin karşınızda özgüvensiz görünmemek için bunu saklarlar.

Hemcinslerini Kıskandıklarını Kabul Etmezler

Cinselliğin Onlar İçin Her Zaman Önemli Olduğunu Kabul Etmezler

Erkekler yaradılış gereği cinselliği kadınlardan daha çok isterler ve daha çok zevk alırlar. Erkeklerin hayatında aktif bir cinsel hayat her zaman için memnun edicidir. Kısacası her erkek için cinsel yaşam her zaman önemlidir. Ama genelde kadınlara cinselliğin onlar için ön planda olmadığını göstermek isterler. Erkekler kadınlara göre bu konuda daha çok talep kâr olsa da onlarda cinselliğe bazı zamanlar hayır diyebilirler.

Cinselliğin Onlar İçin Her Zaman Önemli Olduğunu Kabul Etmezler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.