2018 yılında trendler 80’li ve 90’lı yıllara doğru kaymaya başladı. Kıyafetten makyaja, ayakkabıdan çantaya geçmişin modası popüler oldu. 2018 ilkbahar sezonunun trend çantaları ise 3 modelden oluşuyor. 

Çantalar kadınların tarzlarını tamamlayıcı parçalardır. Her kombin için ayrı bir çanta gerekir. Bu yüzden her kadının en az 3-4 çantası bulunmaktadır. Özel günler, günlük kombinler, ofis stili, sokak stili derken her yere göre ayrı çantalar takılmaktadır. Çanta modası da kıyafet modası gibi her geçen gün değişmektedir. Bu yıl çanta modelleri üzerinde eski yılların modası hakim oldu. Özellikle 80’li ve 90’lı yıllarda sıkça kullanılan bel çantaları ise oldukça popüler oldu. 2018 ilkbahar sezonunun trend çantaları;

Şeffaf Çantalar

2018 ilkbahar sezonunun belkide en çok dikkat çekecek ve kullanılacak çanta modeli şeffaf yani içi görünen çantalar olabilir. Özellikle ünlü markalar defilelerinde ve vitrinlerinde sıkça şeffaf çantalara yer verdi. Şeffaf trend bu sezon sadece çantalarda değil gözlük ve ayakkabılarda da sıkça karşımıza çıkacak. Şeffaf çantaları doğru kombinlediğiniz takdirde hemen hemen her stil ile kullanabilirsiniz. Özellikle şık davetlerde şeffaf çantalar oldukça doğru tercihler olacaktır.

Şeffaf Çantalar-1
Şeffaf Çantalar-2

Bel Çantaları

Bel çantaları 2017 yılının son aylarından itibaren popüler olmaya başladı. Çoğu ünlü ismin her kombininde son zamanlarda sıkça bel çantaları görülmeye başladı. Annelerimizin 80’li 90’lı yıllarda kullandığı ve eğlenceli bir hava katan bel çantalarını 2018 ilkbahar aylarına oldukça renk katacağa benziyor. Bel çantaları genellikle sokak stilinde sıkça kullanılacak. Rihanna, Hadid kardeşler gibi ünlü isimlerin son zamanlardaki en gözde çantaları bel çantaları oldu.

Bel Çantaları-1
Bel Çantaları-2

Hasır Çantalar

Hasır çantalar genellikle plaj, yaz havası vermektedir. Fakat 2018 ilkbahar modasında hasır çantalar büyük bir rağbet görmeye başladı. Sadece çantalarda değil şapkalarda da hasır fırtınası etkisini uzun bir süre göstereceğe benziyor. Hasır çantaları kullanırken çok büyük boyutlar yerine daha küçük, günlük noyutları tercih etmenizde fayda var. Ayrıca seçeceğiniz hasır çantaların çok kaba olmamasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Hasır çantaları günlük ve spor kombinlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz rengin ağır olduğu kıyafet seçimlerinizi hasır çantalar ile tamamlayıp şık ve trend bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hasır Çantalar-1
Hasır Çantalar-2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.