Çarşamba, Mart 22, 2023
  • Sağlık

Daha Doğurgan Olmak İçin Tüketmeniz Gereken Besinler

Okumalısınız

Yüksek Bel Etek Modelleri

Yüksek Bel Etek gelişen moda sektöründe şüphesiz ki asla eskimeyen, eskise bile bir yolunu bulup tekrar trend olmaya aday...

2016 Kış Modası Uzun Hırka Kombinleri

2016 Kış sezonunda, kalçanın altına kadar inen, dizlerin hizasına inen ve bileklerin biraz yukarısına kadar inen boylarda, örgü hırkalar,...

Modern Erkeğin sokak stili ve kombinleri

Modern erkeğin sokakda nasıl giyindiğine bakalım. Göreceğimiz ilk şey, tarz ve modanın artık kadınlar kadar erkekler içinde geçerli olduğudur. Bir dönem kadınların modasına imrediğimizde şimdiki moda zamanını hayal bile edemiyorduk. Biz erkekler için yeni dönem, yeni moda artık başlamıştır arkadaşlar.

Bayanlarda doğurganlık çeşitli nedenlere bağlı olarak değişkenlik gösteren bilen bir konudur. Doğurganlık genetik nedenlere bağlı olduğu gibi yaşam kalitesini de bağlıdır. 

Doğurganlık kadınlarda tamamen yumurta kalitesine bağlıdır. Bir kadında sağlam yumurtalar var ise çocuk sahibi olabilir. Fakat bazı kadınlarda sağlıklı yumurtalar olmasına rağmen doğurganlık düşüktür. Bunun sebebi ise kalitesiz beslenme, stresli yaşam, alkol ve sigara kullanımı, rahim sorunları gibi nedenlerden dolayı olabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınların doğurganlıkları na dikkat etmesi gerekir. Beslenmek hem erkeklerde hem de kadınlarda çok önemli bir konudur. Kaliteli ve sağlıklı beslenen kişilerde üreme hücreleri daha olgun ve kaliteli olmaktadır. Daha doğurgan olmak için tüketmeniz gereken besinler;

Balık Ürünleri

İçerisinde bulunan Omega 3 yağı nedeniyle bulunmaz bir nimet olan balığı her hafta mutlaka bir defa tüketmeniz gerekiyor. Fakat balığı pişirme yönteminize dikkat etmelisiniz. Kızartma dışında yağsız olan yöntemler ile balığı pişirmeniz gerekmektedir. Omega 3 embriyoların rahimde tutunmasına yardımcı olmakta ve yumurtaların olgunlaşmasını sağlamaktadır.

Balık Ürünleri

Fındık, Badem, Ceviz

Toplum içerisine bir beslenme türü önerildiğinde kişiler genelde bunu abartarak yapar. Fındık, badem, ceviz de çok fazla önerilen fakat çok tüketildiği için zarar da sağlayan yemiş gruplarıdır. Uzmanlar fındık, badem ve cevizi çiğ halde işlem görmeden tüketmenizi ve günde en fazla her birinden 5-6 adet yemeniz gerektiğini önemle vurguluyor.

Fındık, Badem, Ceviz

Süt ve Süt Ürünleri

Protein ve kalsiyum açısından oldukça zengin olan süt ve süt ürünlerini tüketen kadınların daha doğurgan olduğu ortaya çıktı. Sütün kendi yağının yumurta hücrelerine destekte bulunduğu ve daha sağlıklı olmaları için faydalı olduğu belirlendi. Uzmanlar süt ve süt ürünlerini her gün tüketmenizi fakat bunu her gün belirli bir miktarda yapmanız gerektiğini vurguluyor.

Süt ve Süt Ürünleri

Yumurta

Bir protein bahçesi olan yumurtayı haşlanmış olarak her gün bir tane tüketmenizde fayda var. Üreme hücreleri için protein oldukça önemlidir. Bu yüzden protein değeri yüksek yiyecekler tüketmeniz gerekir.

Yumurta

Yeşil Sebzeler

Demir ve folik asit açısından zengin olan yeşil sebzeleri haşlama yöntemi ile pişirip her hafta mutlaka bir kez tüketmelisiniz. Demir ve folik asit yumurta kalitesini arttırır. Kaliteli yumurta ise daha doğurgandır.

Yeşil Sebzeler


- Sponsor reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Sponsor reklam -

Yeni içerikler

En Güzel Kot Pantolon Modelleri

En güzel kot pantolon modelleri hangileridir, sezonun trend jean modelleri örneklerini resimli olarak içeriğimizden bulabilirsiniz.

2019 Sonbahar-Kış Kazak Modelleri

2019 sonbahar-kış kazak modelleri örnekleri arayanlar için içeriğimizden yılın trend ve güzel kazak modelleri görsellerini derledik. Eylül ayı...

En Güzel Çanta Modelleri

En güzel çanta modelleri arayanlar için bu yılın trend ve çok beğenilen çanta modelleri örneklerini resimli olarak içeriğimizde derledik.

2019 Sonbahar Elbise Modelleri

2019 sonbahar elbise modelleri arayanlar için içeriğimizde bu yılın en güzel ve trend elbise modellerini derledik. Eylül ayını ortaladığımız...

2019 Abiye Modelleri – Uzun Abiye Modelleri

2019 abiye modelleri arıyorsanız aşağıdan bu yılın en trend ve şık uzun abiye modelleri örneklerini kolayca bulabilirsiniz. Düğünlerde, şık...
- Sponsor reklam -

Bunun gibi daha fazla içerik

- Sponsor reklam -